Під час зустрічей із делегаціями країн НАТО у Вашингтоні цього тижня спікер Палати представників США Майк Джонсон планує обговорити питання фінансування альянсу. Про це він повідомив у понеділок, 8 липня.
"Цього тижня у Вашингтоні відбудеться 75-й саміт НАТО, на якому відзначатимуть мир і процвітання, що приніс альянс. І незабаром після цього я буду розмовляти з керівниками НАТО в Капітолії... Республіканці, звичайно, відзначають мир і процвітання, забезпечені НАТО, і будуть продовжувати підтримувати наших партнерів, запобігаючи непотрібним війнам. Але ми також вважаємо, що НАТО має робити більше", - сказав Джонсон.
Він заявив, що кожен член НАТО повинен витрачати на оборону щонайменше 2% свого ВВП.
"Така домовленість. Така угода. Є 10 чи 12 із них, які ще цього не роблять. Неприйнятно, що не всі члени НАТО виконали своїх поточні зобов’язання. Можливо, вони навіть мають бути ближчими до рівня часів Холодної війни. Але якщо ми всі хочемо насолоджуватися майбутнім миру та процвітання, нам усім потрібно мати власну частку у грі", - сказав Джонсон
За словами спікера, така позиція відображає "здоровий глузд."
"Під час зустрічі з делегаціями НАТО цього тижня я планую порушити це дуже серйозне питання з кожною з них", - додав Джонсон.
Він зазначив, що США не потрібні "ідеалістичні, самопроголошені експерти із зовнішньої політики, які ставлять потреби інших країн вище потреб наших власних".
"Нам потрібна коаліція на чолі зі США, яка просуває інтереси безпеки американців і взаємодіє за кордоном, враховуючи інтереси працюючих сімей і бізнесу тут, вдома. Коаліція, яка буде корисною для всіх", - додав Джонсон.
Водночас він наголосив, що під час Холодної війни Радянський Союз був єдиною реальною загрозою для США. Натомість зараз, за його совами, діє "взаємопов’язана група країн", які відкрито виступають проти Сполучених Штатів.
"Я називаю це віссю під проводом Китаю, що складається з партнерських режимів у Росії, Ірані, Північній Кореї, Венесуелі та навіть на Кубі... Усі вони щоранку прокидаються з думкою про те, як можуть знищити Америку... намагаючись перекрити наші торговельні шляхи та викрасти наші технології, завдати шкоди нашим військам і підірвати нашу економіку", - сказав Джонсон.
При цьому спікер згадав про підтримку України, зазначивши, що президент РФ Володимир Путін не зупинився б, якби зміг захопити Київ, а просувався б далі до Польщі та країн Балтії... "і тоді ми були б у ситуації НАТО, де могла б виникнути потреба в наших власних військах для захисту цих кордонів від вторгнення".
"Сьогодні вранці дуже, дуже серйозний момент... сьогодні вранці стався вибух у дитячій лікарні в Києві. Вони безжальні... . І я думаю, що якби ми зазнали невдачі, я справді вірю, що це був момент Черчилля чи Чемберлена для нашої країни. І я вважаю, що ми вчинили правильно. Я думаю, що історія це зафіксує", - сказав Джонсон.
Як повідомляв Голос Америки, посолка США в НАТО у 2017- 2021 рр. Кей Бейлі Гатчісон заявила, що сила НАТО не буде втрачена в разі ймовірної перемоги на президентських виборах у США Дональда Трампа, адже переважна частина Конгресу та американської громадськості підтримує альянс, а фінансування НАТО - в інтересах Вашингтона.
Дивіться також:
Your browser doesn’t support HTML5