Генсек НАТО рекомендує Україні та Грузії зосередитись на реформах та модернізувати обороний та безпековий сектори, щоб наблизитись до Альянсу. Про це Єнс Столтенберг заявив у понеділок під час прес-конференції.
На питання, чого Україна та Грузія можуть очікувати від саміту НАТО влітку цього року, Столтенберг відповів:
“Ми продовжуємо співпрацювати з країнами-претендентами, такими як Грузія та Україна, і наше послання для них - фокусуватися на реформах, модернізувати свою оборонну та безпекові інституції, тому що ми вважаємо, - це кроки, які допомагають рухатися ближче до євроатлантичної інтеграції”, - сказав генеральний секретар НАТО.
“Ми продовжуємо підтримувати ці країни, допомагаємо їм впроваджувати реформи”, - додав Столтенберг. Саміт НАТО запланований на 14 червня цього року у Брюсселі.
Реакція НАТО на події у Білорусі
Столтенберг також заявив, що НАТО планує обмежити доступ до своєї штаб-квартири для співробітників дипломатичної місії Білорусі при НАТО.
Таким чином Альянс вирішив відреагувати на інцидент з літаком RyanAir, який білоруська влада змусила приземлитись у Мінську.
«Ми вирішили обмежити доступ білоруського персоналу в штаб-квартиру НАТО», - заявив Столтенберг на прес-конференції, втім не вдавався у подробиці.
Американські ЗМІ із посиланням на джерела у дипломатичних колах повідомляють, що деякі країни НАТО пропонували призупинити програму співробітництва з Білоруссю “Партнерство заради миру”, втім цю ідею не підтримали всі члени.
НАТО і Білорусь підтримують відносини з 1992 року, з часу розпаду Радянського союзу. У квітня 1998 року Білорусь створила дипломатичну місію при альянсі.
Відповідаючи на питання про нові військові формування і частини, які Росія планує розгорнути поблизу кордонів НАТО, генеральний секретар сказав, що альянс продовжуватиме діалог з Москвою і підготовку своїх військ в оборонних цілях.
Дивіться також: Що мешканці Техасу кажуть про ініціативу дозволити людям вільно носити пістолети у громадських місцях?
Your browser doesn’t support HTML5