Визначення “загарбницька війна Путіна” більше не позначає те, що відбувається на полі бою в Україні, заявив американський сенатор-республіканець Піт Рікеттс під час слухань у Сенаті США стосовно майбутнього України і Європи.
“Ми часто називаємо війну в Україні загарбницькою війною Путіна, і це могло бути правдою 24 лютого 2022 року, але таке визначення не зовсім точно описує війну сьогодні”, – сказав Ріккетс у вівторок, 30-го липня, під час слухань у Підкомітеті Сенату з питань Європи та регіональної безпеки.
За його словами, війна сьогодні стосується не лише путінської агресії, а має ширший вплив у світі.
“Це перший залп у більшій, тривалій боротьбі авторитарних держав, включаючи Китай, Північну Корею, Росію, Іран, яку вони ведуть із Заходом”, – зауважив сенатор.
Він також наголосив, що переможець цієї боротьби “не тільки визначить майбутнє Європи, а й майбутнього всього вільного світу”.
Ріккетс закликав європейців не зосереджуватися виключно на загрозі безпосередньо від Путіну, що було б, з його слів, стратегічною помилкою, але й застосовувати такий самий рівень уваги до інших його партнерів.
Раніше, як повідомляв Голос Америки, Ріккетс застерігав, що третя світова війна обійдеться США дорожче, ніж підтримка Києва, бо після України Путін цілиться на Балтію.
Під час слухань у Сенаті були присутні кілька депутатів Верховної Ради України, що перебувають з візитом у США.
Сенаторка-демократка Джин Шагін додала, що у Європі існує сильна громадська підтримка України та розуміння того, що Путіна потрібно зупинити в Україні, перш ніж його імперіалістичні амбіції загрожуватимуть іншим частинам Європи та НАТО.
Однак, додала Шагін, низка виборів у Європі цього року продемонструвала, що “деякі політичні групи готові використовувати невдоволення [економічними наслідками російської війни], щоб підживити свої ультраправі програми”.
“Ми хочемо, щоб Україна перемогла, і ми надаємо їй засоби для перемоги”, – сказав під час слухань помічник Держсекретаря США з питань Європи Джеймс О'Браєн.
Він також запевнив, що співпраця США та європейських країн зміцніла попри агресію Росії та намагання Китаю “отримати вигоду від послаблення платформи, яку ми маємо з нашими союзниками”.
Your browser doesn’t support HTML5