Яшин назвав «ісламський слід» у вбивстві Нємцова замовленням Кремля

Борис Нємцов та Ілля Яшин під час антивоєнного протесту в Москві у березні 2014 року

Соратник вбитого російського опозиціонера Бориса Нємцова Ілля Яшин назвав «маячнею» і «результатом політичного замовлення Кремля» версію про те, що політика вбили радикальні мусульмани за негативні висловлювання про іслам.

Ця офіційна версія слідства не витримує ніякої критики, вона зручна владі, і «при цьому важливо розуміти, що вона повністю виводить з-під удару Путіна», написав Яшин у Facebook.

За його словами, Нємцов був абсолютно терпимою в релігійних плані людиною. Коментуючи події з нападом на редакцію французького журналу «Шарлі Ебдо» в Парижі, Нємцов критикував бойовиків, але не іслам, зазначає соратник убитого опозиційного політика. На думку Яшина, реальні замовники злочину, швидше за все, знайдені не будуть.

Басманний суд Москви напередодні ухвалив рішення про арешт п’яти підозрюваних у справі про вбивство Нємцова. Зокрема, до 28 квітня заарештовано Заура Дадаєва, який, за словами судді, визнав провину у вбивстві. Інших підозрюваних − до 7 і 8 травня.

Російські ЗМІ повідомили, що Дадаєв зізнався, що скоїв злочин з релігійних міркувань – через негативні висловлювання політика на адресу мусульман.

Ця інформація відповідає одній із трьох версій злочину, про які заявляло слідство з перших днів після вбивства – «ісламсько-екстремістський слід».

28 лютого на сайті Слідчого комітету Росії опублікуваали заяву, в якій йшлося, що Нємцов «отримував погрози у зв’язку з його позицією щодо розстрілу журналістів редакції журналу «Шарлі Ебдо» в Парижі».

Бориса Нємцова вбили на Великому Москворецькому мосту в центрі Москви пізно увечері 27 лютого.

Передрук з "Радіо Свобода"