Вбивство Нємцова - поворотна точка в історії нової Росії - Касьянов

Your browser doesn’t support HTML5

Десятки тисяч людей пройшли сьогодні жалобною ходою у центрі Москви. Таким чином росіяни вшанували вбитого минулої п’ятниці опозиційного політика Бориса Нємцова, який був не лише активним критиком внутрішньої Володимира Путіна, але й розв’язаної Росією війни проти України та окупації Криму. Західні лідери вже назвали розстріл 55-річного російського опозиціонера ознакою росту атмосфери ненависті й нетерпимості в країні та закликали до прозорого розслідування вбивства. Втім у можливість неупередженого розслідування вірять далеко не всі.

В руках плакати «Герої не помирають». Гасло – «Росія без Путіна», «Не забудемо, не пробачимо», і «Люстрація неминуча». Так, у Москві казали прощай опозиціонеру Борису Нємцову. Аналогії з українськими гаслами очевидні. Самі ж учасники ходи, крім гасел у пам’ять про вбитого політика, тримають плакати на підтримку української льотчиці Надії Савченко, антивоєнні лоозунги й заклики до змін.

"Те, що відбулося з Борисом – я вважаю – поворотна точка. Це поворотна точка в історії Росії. В історії нової Росії", - політик Михайло Касьянов.

За офіційними даниим, всього на жалобну ходу зібралося близько 21 тисячі учасників. Проте за неофіційними даними, кількість росіян, які прийшли згадати Нємцова і заявити про свою незгоду із політикою Кремля перевищувала 50 тисяч. Мітинг в пам’ять про Нємцова напередодні також відбувся у Нью-Йорку, де він перетворився на маніфестацію незгоди з «диктаторською» політикою Кремля.

"Це було не просто вбивство, гаразд? Це був акт терору і саме тому він був здійснений у такий брутальний спосіб. Постріли в його спину це акт агресії на всю російську опозицію", - заявив маніфестант.

«Невтомним захисником своєї країни, який боровся за те, щоб його співвітчизники, громадяни Росії мали права, яких гідний кожен народ», - назвав Нємцова президент США Барак Обама. Президент Франції Франсуа Олланд назвав вбивство Нємцова «мерзенним», а самого покійного «невтомним захисником демократії» та «борцем проти корупції». «Підступним» назвала вбиство Бориса Нємцова й канцлер Німеччини Ангела Меркель. Усі вони звернулись як до російського уряду, так і безпосередньо до Володимира Путіна з проханням прозоро розслідувати вбивство. Втім у можливість неупередженого слідства в Росії вірять не всі. Зокрема, звернення Заходу до Путіна стали шоком для засновника фонду «Ермітаж Капітал» Вільяма Браудера.

"Чим я засмучений, так це реакцією Заходу. Реакцією британського уряду, реакцією Європейського Союзу. І не лише цією ситуацією, але й загалом всім, що відбувається останнім часом. Адже вони досі переконані, що Путін – це та людина, з якою можна вести переговори, а це не так", - сказав Вільям Браудер, засновник фонду «Ермітаж Капітал».

Пан Браудер у минулому один із найбільших інвесторів у російську економіку та ініціатор прийняття Конгресом США списку Магнітського, що передбачав адресні санкції щодо російських чиновників. Каже, що про чесне розслідування вбивства Нємцова у нинішній Росії не може бути мови.

"Я на 100 відсотків переконаний, що прозорого розслідування просто не буде, тому що його організовує Володимир Путін", - додав він.

На жаль, переконаний Вільям Браудер, минулої п’ятниці, коли поблизу Кремля пролунали постріли в спину Нємцова, Росію проковтнула нова історична темна фаза сповзання до тоталітарної диктатури.

Дивіться також: Армія України знову слабка, тому і дипломатія не працює - експерт. Відео

Your browser doesn’t support HTML5

Армія України знову слабка, тому і дипломатія не працює - експерт. Відео