США: Нью-Гемпшир голосує

Your browser doesn’t support HTML5

Як літні політики завоювали популярність серед молодих виборців США? Відео

У вівторок у північно-східному штаті Нью-Гемпшир розпочалися перші в країні президентські праймеріз (попередні вибори).

Опитування громадської думки, проведені в штаті Нью-Гемпшир в понеділок, показали, що республіканець-мільярдер Дональд Трамп продовжує утримувати явну перевагу в перших президентських праймеріз (попередніх виборах) у США. Тим часом його конкуренти обмінюються нападками в надії в останній хвилині завоювати підтримку тих виборців, які ще не рішили, за кого голосуватимуть.

Численні республіканські кандидати проводять останні години виступаючи на мітингах, відповідаючи на запитання виборців і даючи телевізійні інтерв'ю.

Підбірка опитувань показує, що політичний новачок, схильний до епатажу Дональд Трамп набирає близько 30 відсотків голосів республіканців - удвічі більше, ніж усі голоси взяті разом кількох його супротивників, в тому числі сенатора з Флориди Марко Рубіо, сенатора з Техасу Теда Круза, губернатора Огайо Джона Кейсіка, колишнього губернатора Флориди Джеба Буша і губернатора Нью-Джерсі Кріса Крісті.

Ніхто не хоче поступатися Трампу в боротьбі за цей північно-східний штат. Суперники посилили словесні нападки на Трампа, однак в основному вони направляли свою критику один на одного, прагнучи домогтися переваги при голосуванні в інших штатах в найближчі тижні президентських перегонів.

Джеб Буш, син одного президента США і брат іншого, критикував Трампа за чотири корпоративні банкрутства і за шквал образ, який Трамп обрушив на республіканців. Однак разом з тим Буш випустив нове інтернет-відео проти Кейсіка, нападаючи на нього за явну відсутність репутації консерватора при управлінні штатом Огайо, який часто визначає результат президентських виборів в США.

«Джеб - це той консерватор, якому можна довіряти», - стверджується у відеоролику Буша.

Крісті продовжує звертати увагу на політичний досвід Рубіо, як він це робив в ході республіканських дебатів в суботу, назвавши сенатора з Флориди на першому терміні «талановитим хлопцем», який може «виступати, читати з телепромптера».

Рубіо відкинув критику його виступу в ході дебатів, де він кілька разів майже слово в слово повторив нападки на президента-демократа Барака Обаму, стверджуючи, що Обама навмисно працює на зниження статусу Сполучених Штатів на світовій арені. Рубіо заявив, що для його кампанії це був «найуспішніший вечір щодо збору коштів».

«Виборці по всій країні і особливо тут, в Нью-Гемпширі, повинні почути правду: Барак Обама намагається переглянути роль уряду в нашій країні і роль Америки в світі», - сказав Рубіо в інтерв'ю програмі «CBS This Morning».

В ході демократичних праймеріз, як показують опитування, Берні Сандерс з сусіднього штату Вермонт (нагадаємо, що Сандерс називає себе демократичним соціалістом) з великим відривом випереджає екс-держсекретаря США Гілларі Клінтон.

«Ми пройшли довгий шлях за останні дев'ять місяців, - заявив Сандерс на мітингу в місті Нашуа. - Немає нічого, нічого, нічого такого, чого ми не можемо домогтися».

Клінтон, яка очолювала зовнішньополітичне відомство країни з 2009 по 2013 рік, ледь обійшла Сандерса на партійних зборах-кокусах минулого тижня в штаті Айова. Але вона визнала, що їй прийшлася важка боротьба, щоб перемогти Сандерса в Нью-Гемпширі.

Загальнонаціональні опитування громадської думки показують, що Клінтон і Сандерс ведуть боротьбу за демократичну номінацію з мінімальним розривом. Ця ситуація суттєво відрізняється від тієї, що існувала кілька місяців тому, коли у Клінтон була значна перевага.

Дивіться також: Чи шкодять Україні книжки з Росії? - думки експертів, видавців

Your browser doesn’t support HTML5

Чи шкодять Україні книжки з Росії? - думки експертів, видавців. Відео