Державний департамент США повідомляє, що турецький дипломат Халіт Чевік очолить Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні.
«США закликають всіх учасників ОБСЄ підтвердити свою підтримку моніторинговій місії… Закликаємо Росію і сили, які вона озброює, тренує, очолює і поруч з якими воює в Україні, надати (моніторинговій місії – ред.) повний і безперешкодний доступ до всієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – йдеться в повідомленні.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні почала роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. Відтоді місію очолює турецький дипломат Ертугрул Апакан.
В своїй заяві речник Державного департаменту США Роберт Палладіно подякував Апакану за "лідерство у керуванні найбільшою місією ОБСЄ та відданість покращенню її безпеки та ефективності".
"Ми вдячні спостерігачам СММ та персоналу за цінний внесок до роботи місії та віддану службу у складних і, часом, небезпечних умовах. Посол Чевік має значний досвід роботи на державній службі в якості дипломата, що добре підготувало його до роботі на цій посаді", - йдеться в заяві Палладіно.
СММ – це неозброєна цивільна місія. Її мандат поширюється на всю територію України, але Росія не допускає місію до окупованого нею українського Криму. Найпомітніша частина роботи місії – в зоні російської гібридної агресії на Донбасі.
Її основні завдання – це неупереджено і об’єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогові між усіма сторонами конфлікту на сході України. Водночас у складі місії, в тому числі й серед спостерігачів на Донбасі, є і громадяни Росії, яка в Україні визначена як держава-агресор. Місія вже не раз зазнавала критики, її звинувачували у проросійській позиції. СММ ОБСЄ відкидає такі звинувачення.
Дивіться також: Як американець за рік українську мову вивчив. Відео
Your browser doesn’t support HTML5