На попередніх виборах у Нью-Гемпширі, за опитуваннями, лідирує Міт Ромні

У перегонах за право представляти Республіканську партію у президентських виборах залишилося шість кандидатів. Згідно з опитуваннями, у Нью-Гемпширі Мітт Ромні значно випереджає своїх опонентів. І це відчувається під час зустрічей з виборцями. Ромні не втомлюється годинами потискати руки, давати автографи та фотографуватися зі своїми прихильниками.

Раз на чотири роки мальовниче та тихе містечко Конкорд, штат Нью-Гемпшир, оживає. Туди приїздять кандидати, працівники їх штабів та сотні представників преси.

Часто зустрічі кандидатів відбуваються просто спонтанно. Так, Ріка Санторума просто зупинили на парковці, аби поговорити. Але швидко зібрався натовп, серед якого багато людей, які не визначилися. Серед них - Крейґ Ґалант, який до своїх виборчих обов’язків ставиться дуже серйозно.

«У нас завжди є ширше коло кандидатів, з якого ми вибираємо, ніж в інших штатах. Ми можемо особисто зустріти цих людей, потиснути їм руки, подивиться їм в очі. Інколи це має значення, інколи – ні, але завжди добре мати цю можливість», - розповідає він.

Санторум – республіканець. Але на зустріч з кандидатом приходять і демократи.

«Це унікальний досвід і ми ставимося до нашої роботи серйозно. Ми дуже пишаємося тим фактом, що у нас є ця можливість, люди звертають увагу на наш вибір, ми особисто знайомимося з кандидатами», - говорить виборець-демократка Мері Клер Геффернан.

Журналіст Том ДеФранк висвітлює вибори з 1968-го року. Він каже, що виборці в Нью-Гемпширі очікують від кандидатів особистого підходу.

«Люди в Айові та Нью-Гемпширі чекають, що кандидати приділять їм багато уваги, проситимуть їх голоси, проведуть десятки, сотні зустрічей з виборцями», - каже він.

Джуді і Майкл Лопацькі приїхали аж з Пенсільванії, аби побачити Міта Ромні.

«Мені подобається бути частиною цього процесу. Саме в такі моменти я пишаюсь тим, що я – американка», - зізнається Мері.

Її чоловік Майкл був дуже вражений побаченим:

«Може, деякі люди і сприймають це як карнавал, чим це і є до певної міри. Але це – дуже серйозна справа. Це – демократія».

За результатами голосування у Нью-Гемпшері, кандидати, штаби та спонсори зроблять відповідні висновки: чиясь кампанія отримає серйозне фінансове вливання, а когось іншого буде завершена.