Навколо нас так багато штучного освітлення – насолодитися нічними пейзажами стає просто неможливо
Директор обсерваторії Фабіо Мецаліра каже, що біле світло позбавляє людей можливості бачити у темряві щонайменше на 30 хвилин.
Оскільки навколо нас так багато штучного освітлення – насолодитися нічними пейзажами стає просто неможливо. 100 років тому люди не знали такої проблеми. Директор обсерваторії Фабіо Мецаліра розповідає:
Your browser doesn’t support HTML5
Світлове забруднення або світловий смог створюється штучним освітленням. Основним його джерелом є великі міста і промислові комплекси.
Деякі дослідження вказують на те, що світлове забруднення негативно впливає на здоров’я людини, порушуючи природний цикл сну.
Ось, що говорить автор книги «Кінець ночі» Пол Боґард:
«Все життя пов’язане довкола світлих днів і темних ночей. Життя потребує темряву, щоби бути по-справжньому здоровим».
Влада міста Болдер, наприклад, запровадила спеціальні правила освітлення
Пол Боґард вважає, що люди повинні частіше дивитися на зірки:
«Нам не видно 95, 96, а в деяких випадках і 99 відсотків зірок, які ми повинні бачити».
Вуличне освітлення, яке заливає нас з усіх боків, ховає від нас зоряне небо і марнує багато електроенергії. Щоби краще бачити зірки і водночас економити енергію, науковці рекомендують освітлення, які спрямоване вниз на дорогу чи тротуар.
Влада міста Болдер, наприклад, запровадила спеціальні правила освітлення і встановила кілька подібних систем. Місцеві торговельні центри, освітлені набагато м’якіше, а в багатьох житлових районах вуличні ліхтарі виявилися взагалі непотрібними.
Your browser doesn’t support HTML5
«Четверо велосипедистів щойно проїхали з ліхтариками на шоломах, і нічого, щасливі».
Відвідувачі обсерваторії Колорадського університету також щасливі, що їм випало побачити всіяне зірками небо:
«Відчувається ще реальніше. Здається ніби дійсно дивишся на них, радше ніж на картинку, чи покладаєшся на когось, хто розповідає тобі про це».
Враження від зоряного небо залишається з людьми, – каже директор обсерваторії Фабіо Мецаліра, саме те сталося з ним.
«Уперше я зрозумів, який великий Всесвіт, коли мені було 11 років. Я лежав на пляжі, не було жодного освітлення, нуль. Зірки виглядали феноменально. Небо було просто сіре від зірок».
Your browser doesn’t support HTML5