США сподіваються, що зміна керівництва в Україні надасть новий поштовх мирному процесові на Донбасі. Про це заявив держсекретар США Майк Помпео в ексклюзивному інтерв’ю The Daily Signal.
"Ми активно намагаємось віднайти вірний набір рішень. Сподіваємось, це можна розв'язати. Ми також справді сподіваємось, що нове керівництво в Україні надасть нового поштовху Нормандському формату", - заявив дипломат, додавши, що саме Росія має зробити кроки для деескалації ситуації.
Дивіться також: Саміт у Нормандському форматі несе ризики для України, вважає дописувач Atlantic Council
Державний секретар відмовився робити припущення щодо того, чи будуть США брати безпосередню участь у мирних переговорах, але зауважив, що Сполучені Штати залишаються активно залученими в цей процес. На його думку, звільнення двадцяти чотирьох українських моряків було б гарним початком для переговорів з боку Путіна.
Дивіться також: У звільненні Цемаха західні коментатори побачили розрахунок Зеленського, який може ускладнити розслідування щодо MH17
Коментуючи інформацію щодо затримки військової допомоги Україні з боку США, Помпео сказав, що вони постійно переглядають свою політику, аби переконатися, що гроші платників податків витрачаються у найкращих інтересах США.
Дивіться також: Законодавці США знову рішуче закликають адміністрацію Трампа не зволікати з допомогою Україні. Доповнено
Помпео підкреслив, що Сполучені Штати продовжують не визнавати спробу анексії Криму Росією та засуджують вторгнення Росії до України.
"Читайте Кримську декларацію, - сказав він. – Це найбільш чіткий виклад політики цієї адміністрації". Декларація закріплює позицію США з невизнання незаконної анексії Криму Росією.
"Ми дуже чітко зазначили нашу позицію стосовно ролі Росії в Україні, - заявив Помпео. – Ми знаємо, Європа знає – всі розуміють, що це українська територія і наша позиція не може бути чіткішою".
Водночас Помпео наголосив на важливості підтримки діалогу з Росією, зокрема з питання тероризму.
Дивіться також: Чому передача Цемаха Москві була б великою помилкою Києва? – Експерти у США та Лондоні
Your browser doesn’t support HTML5