КНДР провела два постріли балістичними ракетами, після того, як підводний човен США пришвартувався в порту Південної Кореї

На екрані на станції в Сеулі, Південна Корея - запуск ракети Північною Кореєю, 19 липня 2023 року

Північна Корея запустила дві балістичні ракети малої дальності перед світанком у середу, що, на думку деяких аналітиків у Сеулі, може бути прихованою погрозою американському стратегічному атомному підводному човну, який кілька годин тому пришвартувався в портовому місті Південної Кореї.

За даними Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, між 3:30 і 3:46 ночі було виявлено запуск двох балістичних ракет малої дальності з району Сунан поблизу столиці КНДР - Пхеньяна.

Зазначається, що ракети пролетіли приблизно 550 кілометрів, перш ніж впасти у води на схід від Корейського півострова.

Міністр оборони Японії Ясукадзу Хамада оцінив дальність виявлених ракет - до 600 кілометрів, а максимальну висоту – 50 кілометрів, заявивши, що, можливо, вони летіли за нестандартною траекторією.

Неприйнятними назвав запуски міністр оборони Японії, додавши, що міністерство закордонних справ Японії подало протест. П’ятсот п’ятдесят кілометрів — це рівно відстань між Сунаном і Пусаном, куди перебуває USS Kentucky (SSBN-737), зазначає Кім Дон Юп, професор військових досліджень і досліджень безпеки в Університеті вивчення Північної Кореї в Сеулі.

Можливо, Північна Корея, яка проводить літні військові навчання, незабаром оголосить, що вона провела навчання з імітації детонації тактичної ядерної боєголовки, встановленої на її версії «Іскандера», над південним портом Південної Кореї, де, як відомо, знаходиться підводний човен США з балістичними ракетами, сказав Кім.

Північна Корея протягом кількох тижнів застерігала від розміщення американського атомного підводного човна, який може нести 20 балістичних ракет Trident II, здатних подолати близько 12 000 кілометрів з кількома ядерними боєголовками.

У квітні США пообіцяли Південній Кореї «і надалі збільшувати регулярну присутність стратегічних активів на Корейському півострові, про що свідчить майбутній візит американського підводного човна з балістичними ракетами до [Південної Кореї]», як зазначено у Вашингтонській декларації.

Це перший такий захід після того, як підводний човен з балістичними ракетами USS Robert E. Lee зайшов у порт Південної Кореї в березні 1981 року.

Кім Йо Чен, впливова сестра лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, попередила: «США мають усвідомлювати, що режим і масштаби протидії КНДР можуть бути вільнішими разом із збільшенням «видимості» розміщення стратегічних активів на Корейському півострові», у публікації в державних ЗМІ минулого тижня.

Тим часом Північна Корея досі не згадує про американського солдата, який, за словами міністра оборони США Ллойда Остіна, «навмисно та без дозволу» перетнув територію Північної Кореї у вівторок вдень у зоні спільної безпеки (JSA) на укріпленому кордоні, що розділяє дві Кореї, які технічно все ще перебувають у стані війни.

За словами офіційних осіб США, двадцятитрирічний рядовий 2-го класу Тревіс Кінг перетнув кордон під час ознайомчої екскурсії JSA. Також незрозуміло, як він потрапив до JSA з головного міжнародного аеропорту в Інчхоні, приблизно за 85 кілометрів, звідки він мав повертатись до США, де він, як повідомляється, мав бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності.