Норвезька поліція відпустила судно з російським екіпажем, яке підозрювали в обриві кабелю в Балтійському морі

Поліція відпустила норвезьке судно Silver Dania, підозрюване в саботажі кабелю в Балтійському морі, доправлено до порту Тромсе, Норвегія, для розслідування 31 січня 2025 року. (AFP)

Норвезька поліція відпустила судно Silver Dania з російським екіпажем, яке підозрювали в причетності до обриву кабелю на дні Балтійського моря.

Це сталося після того, як не було знайдено зв'язку з інцидентом, повідомило пізно в п'ятницю агентство Reuters з посиланням на поліцію.

"Розслідування буде продовжено, але ми не бачимо причин, щоб судно залишалося в Тромсе. Не було зроблено жодних висновків, що пов'язують судно з тим, що трапилося", – пояснили в поліції Тромсе.

Прокурор, який проводить розслідування у Швеції, заявив у п'ятницю, що вони оглянули норвезьке судно, але відкинув його причетність.

Судно Silver Dania, яке прямувало з Петербурга до Мурманська, затримали ввечері 30 січня на запит Латвії. Екіпаж добровільно пройшов за норвезькою береговою охороною. Зазначалося, що судно належить норвезькій компанії та ходить під норвезьким прапором, проте ним управляє команда з 11 росіян.

Власник Silver Dania, компанія Silver Sea shipping group, заперечує причетність судна до інциденту, повідомляє норвезька телекомпанія TV2.

Швеція та Латвія розслідують ймовірний недільний саботаж кабелю, що з’єднує дві країни.

Про обрив оптоволоконного кабелю, що з'єднує Латвію зі шведським островом Готланд дном Балтійського моря, в неділю, 26 січня, повідомила Рига. Влада країни підозрює "зовнішній вплив".

Наступного дня шведська поліція затримала суховантажне судно Vezhen, зареєстроване на Мальті і входить до складу флоту болгарської компанії, яке знаходилося в тому районі Балтійського моря.

Голова болгарської компанії-оператора Vezhen заявив у понеділок, що вона могла зачепити кабель своїм якорем, але заперечив будь-які зловмисні наміри.

Регіон Балтійського моря перебуває у стані підвищеної готовності після серії збоїв у електрокабелях, телекомунікаційних лініях і газопроводах після вторгнення Росії в Україну в 2022 році.

Країни навколо Балтійського моря намагаються зміцнити свою оборону після ймовірного саботажу підводних кабелів в останні місяці, у якому деякі спостерігачі звинувачують Росію.

Військовий альянс НАТО нещодавно посилив свою присутність фрегатами, літаками та морськими безпілотниками.

У повідомленні було використано інформацію Reuters, AFP.

Дивіться також: Швеція заарештувала судно, після розриву кабелю в Балтійському морі 26 січня