Російські війська продовжують обстріл української енергосистеми. У ніч проти суботи, 1-го червня, Росія обстріляла ракетами і безпілотниками кілька українських енергетичних об’єктів під час великого повітряного нападу, який був націлений на міста по всій країні.
Постраждали навіть об'єкти поблизу західного кордону України, включно з деякими на кордонах з членами НАТО, зауважують оглядачі у західній пресі.
Компанія «Укренерго» повідомила, що пошкоджень зазнали об’єкти в Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Івано-Франківській областях.
Постраждали також теплоелектростанції компанії «ДТЕК», але там не уточнили їхнього розташування.
Компанія «Укргідроенерго» повідомила в суботу, що внаслідок нічних ракетних ударів постраждали енергетичні обʼєкти в пʼяти регіонах України, і під ударом опинились і дві гідроелектростанції.
За даними компанії, також були влучання в інфраструктуру поруч зі станціями, що призвело до критичного пошкодження обладнання.
За даними компанії, окрім руйнування Каховської ГЕС в червні 2023 року, за час повномасштабної агресії Росія випустила понад 110 ракет по всіх її гідроелектростанціях та гідроакумулювальних електростанціях.
Як зауважує американський часопис The New York Times суботній удар став шостою атакою Росії на енергетичні об’єкти в Україні з березня, частиною ширшої кампанії, яка, імовірно, спрямована на відключення електроенергії в країні та погіршення життя цивільного населення.
Військово-повітряні сили України заявили, що вони збили 35 з 53 ракет, які випустила Росія, переважно з території окупованого Криму, Чорного та Каспійського морів, з окупованої частини Запорізької області та з Краснодарського краю Росії.
Як пише NYT, частина ракет прямувала в бік західної частини України – до Закарпатської та Львівської областей, які межують з країнами, що входять до складу НАТО — Угорщини, Польщі та Словаччини.
Польська армія заявила, що її винищувачі та винищувачі інших союзників були спрямовані на захист їхніх кордонів у випадку, якщо їх перетне російська зброя, як це траплялося в минулому.
В інтерв’ю The New York Times минулого місяця президент України Володимир Зеленський стверджував, що якби західні сусіди України збили російські ракети, які наближалися до їхніх кордонів — без того, щоб їхні літаки перетнули український повітряний простір — це полегшило б навантаження на українську армію, яка відчуває нестачу боєприпасів і озброєння ППО.
На тлі постійних обстрілів українських міст, передусім Харкова, та цивільної інфраструктури, адміністрація Байдена дозволила Україні використовувати американську зброю для ударів по військових об'єктах на території Росії.
У п'ятницю кілька союзників по НАТО також схвалили обмежений вогонь України із західної зброї по Росії.
В інтерв'ю Голосу Америки директор з питань Європи у Раді нацбезпеки США Майкл Карпентер заявив, що цей дозвіл не стосується ударів на далекій відстані. Водночас він не обмежений регіоном.
Your browser doesn’t support HTML5