FPV-дрони забрали більше життів мирних мешканців в Україні, ніж будь-яка інша зброя, мовиться у січневому звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ).
За даними організації, у січні цього року в Україні було вбито щонайменше 139 цивільних осіб і 738 поранено. 38% життів забрали атаки за допомогою безпілотних літальних апаратів малого радіуса дії, які скидали вибухівку на цивільних осіб, вражаючи людей у їхніх автомобілях, автобусах і на вулицях.
"Безпілотники малого радіуса дії зараз становлять одну з найбільш смертоносних загроз для цивільного населення у прифронтових районах, – сказала Даніель Белл, керівниця ММПЛУ.
Your browser doesn’t support HTML5
“Сафарі на людей” – американська журналістка Заріна Забріскі знімає фільм про атаки росіян на мешканців Херсона. Відео
У січні 95% втрат серед цивільного населення від безпілотників ближнього радіуса дії припали на підконтрольну Україні територію передусім на Херсонщині та в інших прифронтових областях, 5% сталися на території, окупованій Російською Федерацією.
У звіті ООН відзначено, що FPV-дрони оснащені камерами, які надають операторам пряме бачення в режимі реального часу та потенційні цілі, що "дозволяє оператору з високим ступенем певності оцінити, чи є потенційна ціль військовим об’єктом чи цивільною особою, чи об’єктом".
"Наші дані демонструють чітку та тривожну схему використання безпілотних літальних апаратів малого радіуса дії таким чином, що наражає цивільне населення на серйозний ризик", — зазначила Белл.
Як писав Голос Америки, журналістські розслідування встановили, що російські війська використовують дрони для вбивства цивільних.
Зокрема у серпні у розслідуванні німецького громадського телеканалу DW наводилися факти, які говорять про те, що російські військові розширюють сферу їхнього використання і протягом останніх місяців навмисно "тренуються" на малих військових дронах, цілячись у цивільних мешканців українського Півдня.
Дивіться також: ЄС та Канада у 2024 надали Україні більше допомоги, ніж США. НАТО звітує про допомогу Києву і розглядає сценарії подальшої підтримки