Чи зобов’язані США допомагати Україні – 48% американців відповідають “так” і 49% –“ні”

На архівному фото - протест активістів і правозахисників за демократичні цінності, марш "We The People" у Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія. Jordan Strauss/AP Images for AIDS Healthcare Foundation

Широкі розбіжності щодо відповідальності США і підтримки України виявило серед прихильників різних американських партій останнє опитування Pew Research Center. При цьому американці загалом рівномірно розподілили відповіді щодо того, чи зобов’язані США допомагати Україні – 48% кажуть, що так і 49% – ні.

Збереження суворих економічних санкцій проти Росії схвалюють 66% республіканців і 77% демократів

Також більшість у обох таборах схвалюють збереження суворих економічних санкцій проти Росії – 66% серед республіканців і 77% серед демократів.

Республіканці та демократи продовжують розходитися в думці про політику США щодо країни, охопленої війною, звітує Pew Research.

62% прихильників республіканців стверджують, що Сполучені Штати не несуть відповідальності допомагати Україні захищатися від вторгнення Росії.

Приблизно дві третини демократів і демократично орієнтованих незалежних виборців (63%) кажуть, що США несуть цю відповідальність.

Лише близько третини республіканців і прихильників республіканців (36%) говорять те саме.

29% американців вважають, що США надають надто велику підтримку Україні, і така ж частка стверджує, що надається належна кількість (26%).

Приблизно двоє з десяти (19%) кажуть, що США не надають достатньої підтримки, тоді як чверть не впевнені у відповіді на це питання.

Демократи здебільшого кажуть, що США надають або належний обсяг допомоги (36%), або недостатній (27%). Лише 13% з них кажуть, що США надсилають занадто багато допомоги Україні.

Майже половина республіканців (47%) стверджують, що США надають занадто багато допомоги Україні, що більш ніж утричі перевищує частку демократів таких поглядів.

Лише 18% вважають, що поточний рівень допомоги є правильним, тоді як лише 12% кажуть, що США надають надто мало допомоги.

Орігамі-модель авіабази в Україні, 8 липня 2024 року. Florent VERGNES/AFP

Частка американців, які вважають вторгнення Росії в Україну загрозою для інтересів США, значно зменшилася

Частка американців, які вважають, що вторгнення Росії в Україну є загрозою для інтересів США, значно зменшилася з 2022 року.

Сьогодні близько третини громадян (34%) вважають, що вторгнення Росії в Україну становить “головну загрозу” для інтересів США. Тоді як після самого вторгнення половина респондентів заявляла, що це була серйозна загроза.

Демократи частіше, ніж республіканці, вважають вторгнення Росії в Україну “головною загрозою” для США.

Дозвіл Україні використовувати зброю американського виробництва в межах кордонів Росії підтримують 46% республіканців і 65% демократів.

Нове опитування Pew Research Center серед 9424 дорослих американців було проведено 1-7 липня 2024 року – до того, як президент Джо Байден оголосив, що відмовляється від своєї кандидатури на пост президента від Демократичної партії.

Дивіться також: Опитування: Питання НАТО та підтримки України найбільше розколюють американців, а схвалення дій Зеленського падає