Між прихильниками різних партій у США зростають розбіжності у поглядах щодо НАТО та України, а крім того багато американців вважають, що вплив Китаю, Росії та Ірану зростає. Тоді як збільшується кількість тих, хто вважає, що США та європейські нації "занепадають". Такими є результати опитування, опубліковані Pew Research Center 8 травня.
“Весною 2022 року на початку війни ми бачили, що близько половини республіканців говорили, що США не надають достатньої підтримки Україні, і тільки 9% сказали, що допомоги забагато”, – цитує видання The Hill Мойру Фаган, наукову співробітницю Pew.
Натомість цієї весни близько половини республіканців кажуть, що США надають надто велику підтримку Україні, тоді як 13% вважають, що її недостатньо, продовжила Фаган.
Опитування Pew тривало 1-7 квітня, ще до ухвалення Конгресом додаткової допомоги Україні. Лише 41% респондентів знали, що Україна не є членом НАТО.
“Ті, хто більше знає про НАТО, більш схильні сприймати цю організацію прихильно”, – пишуть автори звіту.
Приблизно чверть американців (24%) кажуть, що США не надають достатньої допомоги, порівняно з 18% у листопаді 2023 року. Тим не менш, більше американців (31%) вважають, що США надають занадто багато допомоги, а 25% вважають, що вони надають правильну суму.
Стосовно показників у партійному розрізі, то 36% демократів і лише 13% республіканців вважають, що США не надають достатньої допомоги. 49% республіканців вважають, що Штати надають занадто багато.
Підтримка Зеленського — 34% республіканців і 65% демократів
Опитування Pew показало, що американці переважно негативно ставляться до президента Росії Володимира Путіна. 88% сказали, що вони не впевнені в тому, що російський президент “чинить правильно у світових справах”.
Стосовно президента України Володимира Зеленського, то на початку повномасштабного вторгнення Росії його вважали у США сміливим лідером воєнного часу, який веде жорсткий захист від більшої, озброєної ядерною зброєю Росії.
Але після двох років війни прихильність американців до нього — особливо серед республіканців — слабшає, свідчить опитування.
48% американців сказали, що вони “певною мірою або значною мірою” впевнені в тому, що Зеленський буде діяти правильно у світових справах. Це менше ніж у 2023 році.
І лише 34 відсотки республіканців підтримали Зеленського в порівнянні з 65 відсотками демократів.
54% американців кажуть, що вплив США на світовій арені останнім часом слабшає (порівняно з 47% два роки тому).
Натомість 71% переконані, що вплив Китаю зростає, приблизно третина каже те саме про Індію.
Чи відповідає підтримка України національним інтересам США – консенсусу серед американців немає
У США немає суспільного консенсусу, свідчить опитування, щодо того, чи відповідає підтримка України національним інтересам Америки:
36% кажуть, що це допомагає національній безпеці США, 36% кажуть, що шкодить, і 24% вважають, що узагалі не впливає.
Занепокоєння з приводу того, що Росія розгромить Україну та вторгнеться в інші країни більше ніж у вересні 2022 року.
Ці побоювання більше поширені серед демократів, ніж республіканців.
Приблизно шість із десяти (61%) американців вважають Росію ворогом.
Демократи (67%) частіше описують Росію як ворога.Більшість республіканців (58%) також поділяють цю думку.
Дивіться також: Опитування Gallup: більше країн схвально відгукнулись про США як світового лідера, ніж про Китай