Окремі положення досягнутих у Парижі угод можуть стати "вибуховою сумішшю" для України та збурити громадськість, у разі їх прийняття владою. Про це, коментуючи наявну зараз інформацію про результати зустрічей лідерів України, Франції, Німеччини та Росії, заявляють деякі міжнародні оглядачі та журналісти.
Раніше стало відомо, що сьогодні у ході прес-конференції за наслідками переговорів у "нормандському форматі" у Парижі президент Франції Франсуа Олланд заявив, що усім кандидатам на виборах у так званих "ДНР" і "ЛНР" повинен бути наданий імунітет.
На думку журналіста низки міжнародних видань Олівера Керролла, амністія сепаратистам стане "вибуховою сумішшю" для української політики. При цьому саме нестабільність в Україні може бути кінцевою метою "іншої сторони" - вважає Керролл.
Застереження з приводу планів амністувати сепаратистів висловив і журналіст видання Mashable Крістофер Міллер. На його думку, особливе обурення українських націоналістів викличе спроба звільнити від відповідальності бойовиків.
А викладач Королівського коледжу Лондона Олександр Кларксон відзначає: Ще можна уявити, що амністія була би легшою щодо Пушиліна, але уявити амністію Захарченка надзвичайно складно.
Між тим, саме з такими реаліями, схоже, і доведеться зіткнутись Україні.
Вже відомо, що прес-секретар Путіна Пєсков сьогодні заявив, що у Парижі усі учасники переговорів погодились, що кандидати на місцевих виборах на Донбасі будуть охоплені законом про амністію.
Натомість інші оглядачі відзначають, що на перемовинах у Парижі головною була далеко не тема України.
"Добре, що на переговорах по Україні знайшли хоч трошки часу поговорити про Україну", - пише політичний експерт Сем Грін.
А Іван Яковина, оглядач українського видання "Новое время" поспішив оголосити події у Парижі завершенням війни.
"От війна і закінчилась", - пише журналіст.
"Мінські угоди були створені, щоб припинити бойові дії та заморозити конфлікт. Так і сталося", - додає оглядач.
З огляду на новини про те, що на Донбасі виявлено високотехнологічні російські системи залпового вогню "Буратіно", такий оптимістичний висновок цілком може виявитись передчасним.
Дивіться також: Затишшя на Донбасі оманливе - канадський експерт з передової
Your browser doesn’t support HTML5