США не розгортають системи протиповітряної оборони THAAD для захисту України, як планують зробити це в Ізраїлі, бо оборонні потреби цих країн зовсім різні. Про це під час брифінгу у вівторок, 15 жовтня, заявила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.
Відповідаючи на запитання кореспондентки Голосу Америки Карли Бабб, чому б THAAD не використати для захисту України від російських атак, розмістивши такі протиракетні системи у Східній Європі, наприклад, у Польщі чи Румунії, Сінгх заявила, що йдеться про "різні можливості, різні війни, різні регіони".
"Зобов'язання перед Ізраїлем та Україною також різні. Ми маємо давнє партнерство, щоб стати на захист Ізраїлю. Ви бачили, як президент зобов’язався це зробити 7 жовтня. І коли на Україну напали понад два роки тому, президент зобов’язався підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Але знову ж таки, ви говорите про переміщення різних потужностей. І те, що потрібно в разі чергової атаки Ірану - це THAAD", - зазначила заступниця речника Пентагону.
Вона додала, що для захисту від російських атак по Україні потрібні інші засоби.
"Це як порівнювати яблуко й апельсин (це дві зовсім різні ситуації). Я не хочу переказувати весь список усього, що ми надаємо Україні, і всього, що ми надаємо Ізраїлю. Але що я можу вам сказати, що ця адміністрація, це міністерство оборони продовжують підтримувати обидві [країни] у різних потребах", - наголосила Сінгх.
Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати заявили в неділю, що надішлють до Ізраїлю передову протиракетну систему, щоб зміцнити протиповітряну оборону країни після ракетних атак з боку Ірану. Керувати системою будуть американські військові.
Президент США Джо Байден заявив, що надсилає систему "на захист Ізраїлю".
Представник Пентагону Пет Райдер заявив, що розгортання батареї Термінальної висотної зони оборони (THAAD) зміцнить інтегровану систему ППО Ізраїлю.
"Це частина зусиль, які армія США зробила в останні місяці, щоб зміцнити оборону Ізраїлю та захистити американців від нападів Ірану та пов'язаних з ним збройних формувань", — сказав Райдер.
Дивіться також:
Your browser doesn’t support HTML5