Представники Пентагону та НАТО проігнорували запрошення російського посольства у США на святкування Дня захисника Вітчизни. Про це повідомляє CNN.
Один з учасників заходу в російському представництві розповів журналістам: «Вони підготували окрему кімнату з фотографіями їхнього найновішого військового обладнання – усі їхні найновіші та найкрутіші речі – але туди не прийшов жоден американський чиновник, кому можна було б все це показати».
Речник російського посольства у США Юрій Мельник підтвердив, що представники Пентагону та НАТО були запрошені. При цьому він не зміг пояснити причину їхньої відсутності.
Тоді як прес-служба Пентагону оприлюднила пояснення.
«Військові США та Росії регулярно взаємодіють у професійній сфері, зокрема в таких питаннях як безпека операцій розгорнутих сил. Утім після російського втручання в Україну Міністерство оборони США скоротило загальну кількість професійних справ, які ми маємо зі збройними силами Російської Федерації», - заявила підполковник Мішель Балданса із прес-служби Пентагону.
Водночас у посольстві Росії у США вперше відмовились зіграти американський гімн. Традиційно щороку під час відкриття заходу грають два гімни: американський та російський.
Через кілька днів після проведення заходу російське посольство на веб-сайті повідомило: «Гості мали можливість ознайомитись з традиціями святкування Дня захисника вітчизни в Росії і переглянути відео про історію російської армії та її модерних потужностей. Борщ та горілка були у високому запиті».
Кілька днів тому прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв описав відносини між Росією та США як нова «холодна війна». Адміністрація президента США не погодилась із такою назвою, наголосивши, що між країнами досі лишаються в дії чимало проектів щодо співпраці.
Між тим, американська влада продовжує критикувати російське військове вторгнення в Україну. У середу 24 лютого командувач штабів армії США, генерал Марк Міллі, виступаючи у Сенаті, назвав Росію «загрозою номер один для існування Сполучених Штатів».
Дивіться також: У США поважають ветеранів, у цьому різниця з Україною - дослідниця
Your browser doesn’t support HTML5