Загрози з боку стратегічних конкурентів США, таких як Китай та Росія, обґрунтовують переорієнтацію всіх військових послуг на протистояння в рамках конфлікту високої інтенсивності. Про це заявив Командувач сухопутними силами США Марк Еспер під час слухань в Сенаті США з затвердження його кандидатури на посаду очільника Пентагону.
В рамках стратегічного протистояння з Росією та Китаєм, Пентагон планує особливу увагу приділити застосуванню технологій штучного інтелекту, гіперзвукової зброї а також розбудовувати кіберможливості та космічні сили США, наголосив Еспер.
Стратегічне протистояння має поєднуватись з заходами протидії Північній Кореї та Іраку, подоланням тероризму, додав він.
Три пріоритети для Пентагону, які озвучив Еспер сенаторам, залишаються практично незмінними протягом останніх років:
- Розбудова збройних сил, підвищення боєготовності та модернізація. "Тут метою є стримувати війну. І цього можна досягти наявністю військових сил, які переважають з усіх напрямків. Тоді, супротивники розцінять, що дипломатія – найкращий варіант", - наголосив посадовець.
- Підтримка альянсів та залучення нових партнерів. "Потужна мережа країн, об'єднані спільними переконаннями – перевага, якої наші супротивники не мають", - додав Еспер.
- Збільшення ефективності роботи Пентагону.
Війна у кіберпросторі триває, підкреслив посадовець.
"Ми постійно протистоїмо таким країнам, як Росія, чи Китай, які намагаються викрадати нашу технологію, впливати на вибори, розповсюджувати дезінформацію про Сполучені Штати. В плані оборони ми вразливі – як уряд, так і приватний сектор. В сфері нападу – ми маємо великі можливості".
Серед таких атакувальних можливостей в кіберсфері, Еспер особливо відзначив 13-тий президентський меморандум з національної безпеки, затверджений президентом США Дональдом Трампом минулого року, який надав військовим повноваження проводити "атакувальні кібероперації". Еспер висловив впевненість, що спроби кібервтручань у наступні американські вибори не будуть успішними.
Дивіться також: Час-Тайм. Вибори - дані соцопитувань, прогнози експертів у США
Your browser doesn’t support HTML5