Підводні човни Швеції допоможуть НАТО стримувати Росію. Про цей та інші внески Збройних сили Швеції у потужності НАТО дізнавалася кореспондентка Голосу Америки в Пентагоні Карла Бебб, як і, зокрема, про особливості роботи північного флоту.
Після того, як Швеція офіційно приєднається до НАТО, єдиний спосіб дістатися морем до Санкт-Петербурга, другого за величиною міста Росії, буде через досить вузькі води, контрольовані альянсом. “Тож це дійсно створює перешкоду для доступу до Санкт-Петербурга, що є стратегічно дуже, дуже важливим”, – коментує ситуацію Курт Волкер, колишній посол США в НАТО.
“Тепер, коли вступ Швеції до НАТО здається ближчим до схвалення після Вільнюського саміту, багато хто ставить питання, яку силу шведська армія може надати альянсу”, – каже Карла Бебб, розповідаючи про Збройні сили Швеції у водах Балтійського моря.
Води Балтійського моря є критично важливими для Росії та НАТО. А шведські підводні човни, які їх патрулюють, є символом непомітності та сили.
Капітан Фредрік Лінден, командир 1-ї флотилії підводних човнів Швеції розповідає, що саме Балтійське море можна описати за допомогою п’яти слів: обмежене, збентежене, спірне, перевантажене і захаращене.
Балтійське море має “скелясте” дно, його середня глибина близько 60 метрів, що надто мілко для підводних човнів, які складають більшу частину російського флоту і весь флот ВМС США.
Курт Волкер зауважив: “У США ми, як правило, маємо глибоководні підводні човни з великою ядерною потужністю, дуже тихі та місткі. Часто вони несуть ядерну зброю. Те, що є у шведів, більше пристосовано до їхнього географічного положення. Самі судна менші й придатні для мілководдя”.
Крім того, наголошує Волкер, шведські підводники добре знають ці води.
Їхні підводні човни курсують Балтикою понад 100 років, і шведи активніші під водою, ніж будь-який із їхніх північних сусідів.
До трьох передових шведських підводних човнів класу “Готланд” до початку наступного десятиліття приєднаються два підводні човни наступного покоління A26, які, за словами окремих експертів, є одними з найдосконаліших звичайних (не атомних) коли-небудь збудованих підводних човнів.
І Швеція каже, що її найновіші підводні човни матимуть конструктивні особливості, які ще краще підходять для захисту трубопроводів та іншої критичної інфраструктури морського дна – проблема, яка проявилася, коли торік були пошкоджені газопроводи “Північного потоку”.