"Думаємо про альтернативи". Учасники "Рамштайну" обговорюють майбутнє групи після зміни влади у США - Пісторіус

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, міністр оборони США Ллойд Остін і президент України Володимир Зеленський займають свої місця перед відкриттям зустрічі контактної групи з питань оборони України на авіабазі Рамштайн, Німеччина, 9 січня 2025 року. Фото: Daniel ROLAND/AFP

Регулярні засідання Міжнародної контактної групи з оборонної підтримки України найкраще і надалі проводити під керівництвом США, якщо адміністрація новообраного президента Дональда Трампа вирішить підтримувати такий формат, водночас учасники групи обдумують ймовірні альтернативи. Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на зустрічі групи у форматі "Рамштайн" у четвер, 9 січня.

Він зазначив, що поки зарано говорити про те, що може статися з форматом допомоги Україні "Рамштайн" після того, як Трамп вступить на посаду 20 січня.

І додав, що наразі учасникам контактної групи невідомі плани адміністрації новообраного президента США "ані щодо того, чи будуть вони продовжувати підтримувати Україну чи ні, чи залишатимуться членами контактної групи і чи навіть керуватимуть нею у майбутньому".

"Тож ми нічого не знаємо. Тож навіщо мені спекулювати про те, що ми будемо робити потім", - зауважив він.

Водночас Пісторіус зазначив, що учасники групи думають про ймовірні варіанти розвитку подій:

"Ми думаємо про це. Ми думаємо про варіанти та альтернативи. Але найкращим рішенням, у будь-якому разі, було б продовження формату, як це було раніше, з керівництвом США. І якщо вони вирішать більше цього не робити, то ми маємо визначитись і ухвалити рішення", - сказав Пісторіус.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на прес-конференції під час засідання Контактної групи з питань оборони України на авіабазі Рамштайн, Німеччина, 9 січня 2025 р. Фото: REUTERS/Heiko Becker

Він також заявив, що наступна зустріч у форматі "Рамштайн" запланована на лютий

"Ми зустрінемося, я думаю, знову, як завжди, як ми робили щороку, разом із міністерським засіданням у Брюсселі. Це відбудеться за тиждень до Мюнхенської конференції з безпеки", - зазначив Пісторіус.

Водночас генсек НАТО Марк Рютте перед початком зустрічі на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині зазначив, що в центрі перемовин у "Рамштайні" буде "розподіл тягаря" обов'язків країн-учасниць щодо України.

Він вказав, що члени контактної групи мають зробити все необхідне для того, щоб Україна була готовою до перемовин із сильної позиції.

"Ми повинні поставити Україну в найкраще можливе становище, щоб одного дня, коли розпочнуться переговори за ініціативою України про те, як вирішити цей конфлікт, щоб вони були в найкращій можливій позиції для цього", - сказав Рютте.

Він додав що Україну потрібно забезпечити всіма необхідними тренуваннями, оснащенням, необідним для того, щоб продовжувати боротьбу і переважати в ній.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, президент України Володимир Зеленський і міністр оборони США Ллойд Остін під час відкриття зустрічі Контактної групи з питань оборони України на авіабазі Рамштайн, Німеччина, 9 січня 2025 року. Фото: Daniel ROLAND/AFP

Як повідомляв Голос Америки, очільник Пентагону США Ллойд Остін оголосив нову допомогу США Україні обсягом $500 млн і повідомив, що лідери країн групи "Рамштайн" узгодили плани підтримки України до 2027 року.

Про це Остін заявив, відкриваючи засідання Міжнародної контактної групи з оборонної підтримки України, що проводить засідання на німецькій базі "Рамштайн" 9 січня.

Остін востаннє веде засідання групи, адже йде з посади очільника Пентагону, передаючи повноваження команді Трампа. Він наголосив, що подальша допомога Україні важлива і висловив переконання, що майже 50 членів Контактної групи "залишаться єдиними з Україною", адже "відступ лише стимулюватиме більшу імперську агресію" і у цій війні йдеться не лише про виживання України, а і про "безпеку Європи, США та світу".

Президент України Володимир Зеленський, який особисто взяв участь в засіданні, закликав союзників серед іншого "більш практично" розглянути можливість розміщення контингентів своїх військ в Україні і назвав це "одним із найкращих інструментів, щоб примусити Росію до миру".

Дивіться також:

Your browser doesn’t support HTML5

Студія Вашингтон. Плани на останній “Рамштайн” адміністрації Байдена