Науковці розробили штам вірусу поліомієліту, який при використанні у вакцині нового покоління може допомогти викорінити хворобу раз і назавжди. Так званий холодостійкий штамп вакцини є неінфекційним, відтак він не може викликати спалаху, якщо раптом патоген поліомієліту вийде за межі тіла людини.
У медичному журналі PLOS Pathogens, дослідники звітують, що ці холодостійкі штампи можуть розмножуватись лише при температурах, нижчих за температуру тіла людини.
Холодні штампи вірусу, які містяться у вакцині, були генетично створені такими, які здатні рости при температурі 30 градусів за Цельсієм, утім не ростуть при 37-ми градусах - нормальної людської температури.
Це означає, що якби раптом вакциноспоріднений вірус вивільнився з людини і вступив у контакт з іншою людиною, він не зміг би рости і розмножуватися усередині тіла.
Ще одна причина для створення нової вакцини є те, що нинішні запаси вакцин швидко вичерпуються, а створення нових партій є досить коштовним, - каже головний дослідник вакцин у Центрі інфекційних хвороб та вакцин Янссена у Нідерландах Джером Кастер.
«Було б чудово, якби це можна було б виготовляти в багатьох країнах світу. Якщо буде такий дозвіл, потрібні будуть віруси, безпечні для роботи, менш злісні, які не викликають хвороб», - сказав дослідник вакцин.
У світі є 6 країн, які наразі мають міжнародні ліцензії на створення вакцин: Канада, Нідерланди, Бельгія, Швеція, Франція.
За словами Джерома Кастера, якби для вчених був доступний безпечний штамп вакцини поліомієліту, здатний розмножуватись, це б зменшило вартість препаратів, і більше країн, таких як Індія, наприклад, почали б їх виготовляти.
У світі у 2015 році налічувалось 74 випадки захворювання поліомієліту. Утім через можливість перенесення цього вірусу ризик відновлення епідемії цієї хвороби лишається.
Дивіться також: Життя всупереч поліомієліту. Невідома історія президента Рузвельта.
Your browser doesn’t support HTML5