НАТО має вирішити, чи постачати Україні винищувачі, і у випадку позитивного рішення Польща надасть літаки зі свого запасу радянських МіГ. Про це президент Польщі Анджей Дуда заявив польській телекомпанії TVN24.
Днями в інтерв'ю Sky News Дуда підкреслив, що ЗСУ необхідні сучасні винищувачі типу F-16, що стоять на озброєнні багатьох країн світу. Але за різними оцінками на підготовку українських льотчиків до пілотування винищувачів стандартів НАТО може піти до року. Однак МіГ-29, що залишились у Польщі з радянських часів, можуть допомогти Україні у короткотерміновій перспективі, адже українські військовики вже знайомі із цією технікою та вміють її ремонтувати.
Попри це, деякі українські пілоти винищувачів в інтерв'ю українській пресі наполягають, що саме F-16 зможуть допомогти ЗСУ урівняти шанси з РФ у небі, адже радянські літаки мають застарілі системи озброєння та радіолокації, що унеможливлює протистояння сучасним російським літакам.
Напередодні конгресмен-республіканець Майкл Маккол, голова Комітету Палати представників із закордонних справ, заявив, що адміністрація президента Джо Байдена та Рада національної безпеки все не мають єдиної позиції щодо того, "як швидко та яку зброю" відправляти Україні, зокрема, у питанні літаків та ракет далекої дії. "Але я бачу зростання імпульсу до залучення артилерії та літаків, – сказав під час візиту до Києва. - У будь-якому випадку ми можемо почати тренувати пілотів прямо зараз, щоб вони були готові".
Reuters нагадує, що від початку повномасштабної війни Росії 24 лютого Вашингтон виділив Києву 24 мільярди доларів на безпекову допомогу, але досі утримувався від відправлення літаків і ракет далекого радіусу дії.
Як раніше повідомляв Голос Америки, група американських законодавців від Республіканської і Демократичної партій у листі до президента Байдена спільно попросили надати Україні винищувачі F-16. Як цитує листа американських конгресменів видання Politico, винищувачі "можуть стати вирішальними для контролю над українським повітряним простором цього року".
У статті використано матеріали Reuters