Державний секретар США Майк Помпео закінчує свій візит до Європи. З 11 по 15 серпня він відвідав Прагу, Любляну, Відень, а в суботу прилетів до Варшави.
"Приземлився у Польщі. З нетерпінням чекаю на дискусії про безпеку східного крила НАТО, 5G та американсько-польської енергетичної та економічної співпраці", - написав Помпео у Twitter.
У Варшаві Помпео уже підписав нову оборонну угоду із Польщею під назвою "Угода про поглиблену співпрацю між США та Польщею" (U.S.-Poland Enhanced Defense Cooperation Agreement, EDCA - прим. ГА). Угода збільшить присутність американських військ у Польщі, повідомляє Держдеп.
"Внесок Польщі у рамках EDCA сприятиме польській економіці. Зі свого боку, США продовжать фінансувати тренування, спорядження й розміщення американських військ у Польщі... Спільно ці зусилля збільшать безпеку й стабільність найбільш ефективним чином", - йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства США.
"Сьогодні моя адміністрація підписала історичну Угоду про посилену безпекову співпрацю із Республікою Польща", - йдеться у заяві президента Трампа, пише The Hill. "Ця угода стала кульмінацією місяців переговорів із нашими польськими союзниками й слідує за двома спільними деклараціями, які я підписав із президентом Дудою торік".
Трамп також висловив думку, що збільшена присутність амеркианськиих сил у Польщі "дедалі посилить стримувальні сили НАТО, європейську безпеку і допоможе гарантувати демократію, свободу й суверенітет".
Зараз у Польщі на ротаційній основі перебуває 4500 американських військових, очікується, що до них додадуть іще тисячу. Зокрема, це передислоковані сили із Німеччини - загалом адміністрація президента Трампа вирішила вивести з ФРН 12 тисяч військовиків, близько половини повернеться додому, а решту розмістять в інших європейських країнах, включаючи Польщу.
Окрім питання військової співпраці держсекретар Майк Помпео обговорив із польською стороною підтримку народу Білорусі, заходи стримування пандемії COVID-19, а також відвідав церемонію вшанування 100-ліття Варшавської битви, "Дива на Віслі" 1920 року, внаслідок якої Польська Республіка за підтримки військ УНР зуміла відстояти незалежність від СРСР.
Дивіться також: Чого домагається опозиція у Білорусі? Відео
Your browser doesn’t support HTML5