Коментуючи візит Помпео до України, деякі американські оглядачі звертають увагу на відсутність домовленності про офіційний візит президента Володимира Зеленського до Білого дому, та брак призначення нового спеціального представника США в Україні - як на істотні прогалини.
Як відомо, у ході візиту до України державний секретар США Майк Помпео наголосив на непохитності підтримки територіальної цілісності та суверенітету з боку Сполучених Штатів Америки. Державний секретар США також назвав Україну "бастіоном між свободою та авторитаризмом".
"Помпео надіслав сигнал, що Трамп досі не готовий прийняти президента України Зеленського у Білому домі. Зеленський все ще не отримав зустрічі у Білому домі. Зеленський наголошував, що така зустріч надіслала би сигнал Москві", - твітує продюсер каналу MSNBC Кайл Ґріффін, коментуючи матеріал видання The New York Times про візит Помпео до Києва.
У Києві Помпео заявив, що візит Зеленського до Вашингтона відбудеться у "правильний час".
Відсутність повідомлення про призначення нового спеціального представника США в Україні привернула увагу віце-президента аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace Ендрю Вейсса.
"У Києві сьогодні Помпео не назвав наступника Курта Волкера. Послаблені дипломатичні зусилля США (щодо України - прим. ГА) це чергова серйозна послуга Москві. Це подальший доказ відходу від політики підтримки України, якої США дотримувались після 1991-го року", - твітує Вейсс.
Напередодні візиту Помпео до України Державний департамент оприлюднив інформацію про те, що з 2014-го року США надали Україні допомогу на загальну суму у понад 3 мільярди доларів, а також 1 мільярд доларів позикових гарантій.
У виданні The Daily Beast, коментуючи візит Помпео до України, звернули увагу на те, що державний секретар США не знайшов часу для зустрічі із ЛГБТ активістами.
"Мало кому в українському суспільстві більше потрібна підтримка США, але державний секретар США не знайшов часу для зустрічі із будь-ким із лідерів ЛГБТ спільноти", - пише видання.
Нагадаємо, що Помпео з 29 січня по 4 лютого відвідує Великобританію, Україну, Білорусь Казахстан і Узбекистан.
Дивіться також: Хто був перший політичний український біженець до США?
Your browser doesn’t support HTML5