Президент США Джо Байден провів віртуальну зустріч із представниками провідних мереж роздрібної торгівлі США, портів, складів та служб доставки, щоб прискорити постачання вантажів, які перебувають у американських портах.
В рамках ініціативи "90-денного спринту", в Білому домі оголосили, що два найбільші порти США, куди надходять 40% всіх контейнерних перевезень країни, переходять на цілодобову роботу, а роздрібні мережі та мережі доставки Walmart, FedEx, UPS, Samsung, Target, Home Depot збільшують години роботи.
"Ці мої заходи щодо каналів постачання, спрямовані на те, щоб ви отримали потрібні речі - чи це вчасно доставлені подарунки, чи кухонні прилади. Ми цілодобово працюємо, щоб прискорити це", - заявив Байден у середу.
Він запевнив, що постачальники отримають необхідну допомогу від федерального уряду. "Якщо ж приватний сектор не докладатиме зусиль, - додав американський президент, - я називатиму їх і закилкатиму до дій".
Серед заходів, покликаних розв'язати проблеми з постачанням, Байден назвав свою ініціативу з інвестування 1 трильйона доларів на розбудову інфраструктури. Наразі ця ініціатива перебуває на розгляді американського Конгресу.
Раніше міністр фінансів США Дженнет Єллен в інтерв'ю CBS заявила, що попри "можливу нестачу окремих товарів, або послуг у наступні місяці", американцям не варто "панікувати через те, що в наявності може не бути товарів, які вони б хотіли придбати на Різдво".
З відновленням світового споживання, та поновленням виробництва в азійських країнах, після зняття пандемічних обмежень, в багатьох світових портах накопичилась велика кількість товарів. Нестача портової інфрастуктури а також систем доставок призвели до затримок у постачанні вантажів. На початку жовтня, 60 контейнеровозів очікували на можливість розвантажитись у портах Лос-Анджелес та Лонг Біч - двох найбільших портах США, повідомляє Reuters. До пандемії черги на розвантаження були рідкістю.
В статті використано матеріали АР, Reuters, CBS.
Дивіться також: Вікторія Нуланд завершила триденний візит до Москви - результати переговорів. Відео
Your browser doesn’t support HTML5