Генеральна прокуратура України заявляє про готовність передати до суду кримінальну справу щодо Юлії Тимошенко. Відомство повідомило захисника екс-прем’єр-міністра про закінчення досудового слідства. Тимошенко звинувачують у перевищенні службових повноважень, зловживанні службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки, та порушенні бюджетного законодавства.
Генпрокуратура заявляє, що суд почне розглядати справу як тільки звинувачена завершить ознайомлення з її матеріалами. Слідчі кажуть, що надали можливість Тимошенко разом із адвокатом вивчати зібрані проти неї докази щодня зранку до вечора в зручний для неї час. Екс-прем’єру, зокрема, закидають нецільове використання грошей, отриманих від японського уряду, і закупівлю за завищеними цінами автомобілів для швидкої допомоги. В опозиції звертають увагу на те, що навіть самі слідчі не говорять про будь-які особисті корисливі мотиви Тимошенко. Мовляв, на певні порушення пішли, щоб вчасно видати пенсії громадянам.
Тим часом нинішній прем’єр Микола Азаров, виступаючи в п’ятницю з нагоди річниці формування свого уряду, фактично звинуватив свою попередницю в корупційній оборудці під час укладення газових контрактів з Російською Федарацією. Голова уряду натякнув, що в обмін на підвищення вартості газу для країни Тимошенко пробачили борги очолюваної нею компанії ЄЕСУ.
«Чому все-таки пані Тимошенко підписала ці угоди? Можливо, тому, що їй пробачили борги 450 мільйонів доларів, і Росія якось дивно раптом забула про таку серйозну заборгованість. Можливо, забули про векселі, які були видані «Нафтогазом» такій собі компанії «Бофор» і потім були враховані Міністерством оборони Росії. Якось дивно раптом Росія забула про це», – запитує Азаров.
Натомість сама лідер опозиційної партії «Батьківщина» озвучила закиди нинішнім урядовцям у тіньовій приватизації державної телекомунікаційної монополії «Укртелеком», за яку новий власник заплатить понад 10 мільярдів гривень. На її думку, всупереч державним інтересам, компанію продали на непрозорому конкурсі з одним претендентом за низькою ціною:
«Я думаю, що «Укртелеком», який був проданий сьогодні по стартовій ціні, був проданий по домовленості і за ціну значно нижчу, ніж реально він коштує. За моїми оцінками, країна від тіньової приватизації «Укртелекому» втратила, як мінімум 3-4 мільярди доларів», – заявила Тимошенко на прес-конференції. Вона заявила, що домагатиметься повернення проданої у непрозорий спосіб компанії та інших активів у державну власність.