Обмеження країн Заходу щодо допомоги Україні у відбитті російської агресії "лише відображають наш страх, слабкість і нерішучість — усе це живить агресора". На цьому наполягає президент Естонії Алар Каріс у своїй колонці для видання Politico.
Він провів паралель із поваленням Берлінської стіни у 1989 році, що ознаменувало закінчення Холодної війни, і закликав повалити й символічну "стіну обмежень" для України.
"На жаль, існують... обмежувальні лінії — ті, які західні країни вважають червоними лініями Росії. І, роблячи такі припущення щодо намірів Росії, ми тепер збудували власну стіну. Ми підкреслили межу, вважаючи, що її перетин означатиме ескалацію. Це неправда! Наш страх невиправданий", — пише Каріс.
Поки Росія не має ніяких обмежень у тому, яку зброю і по яких цивільних цілях вона її застосовує в Україні, включаючи шпиталі й дитячі садочки, західні обмеження, накладені на Україну в її захисті, — "несправедливі, аморальні і шкідливі" та "відображають наш страх, слабкість і нерішучість — усе це живить агресора, надихає його, підвищує його апетит".
Раніше Голос Америки розповідав, що колишній директор ЦРУ Майк Помпео, який був державним секретарем в адміністрації Дональда Трампа, також висловився гостро проти обмежень, якими США та інші союзники обумовлюють використання Україною так званої далекобійний західної зброї.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово закликав країни Заходу зняти обмеження на використання далекобійної зброї для ударів по території Росії. За повідомленнями, це – один із пунктів так званого плану перемоги, який Зеленський представив президенту США Джо Байдену.
Також до Байдена було спрямовано одразу два звернення від американських законодавців із закликом скасувати обмеження на удари зі зброї далекої дії по законних цілях всередині Росії. Звернення підписали конгресменам від обох партій - співголови Групи підтримки України в Конгресі (українського конгресового кокусу) та лише республіканські представники.
Окремий лист надіслали колишні посли, генерали й високопосадовці США. Колишні високопосадовці додали, що з огляду на останні повідомлення про передачу Іраном балістичних ракет Росії, "Україні слід надати право використовувати надану Заходом зброю для знищення об’єктів, де розміщені ці ракети... Набагато рентабельніше знищити лучника, ніж стрілу".
Білий дім неодноразово заявляв, що змін у цій політиці не планується. Минулого тижня речник Держдепартаменту Метью Міллер заявив, що Україні не потрібен дозвіл CША, щоб завдавати ударів у відповідь по цілях углиб Росії, адже вона може використовувати зброю, яку виготовляє самостійно.
"Вони є суверенною країною і можуть використовувати зброю, яку виготовили самостійно, а її багато. ... А також, якщо ви поглянете на зброю, яку ми їм надаємо, ми чітко дали зрозуміти, що вони можуть використовувати її для ударів у відповідь по російських цілях через кордон", - сказав урядовець.
Дивіться також: Перший F-16 від Нідерландів вже в Україні, заявив міністр оборони країни під час візиту до Харкова