Країни НАТО зосереджені на Росії, хоча вони мають різні пріоритети і безпекові загрози – посолка США при альянсі

"Союзники з півдня зосереджені на нестабільності в цьому регіоні, а скандинавські представники говорили про Арктику та Північну Атлантику", – посолка США при НАТО Джуліанна Сміт про саміт у Вашингтоні. (AP)

Залежно від географічного розташування різні країни-члени НАТО мають різні пріоритети і безпекові загрози, сказала посолка США при НАТО Джуліанна Сміт під час виступу на неформальному майданчику саміту альянсу у Вашингтоні NATO Public Forum.

Сміт підсумувала зустрічі лідерів НАТО і сказала, що за столом зустрічей можна було спостерігати єдність у підтримці України, але “вражаюче було почути, як численні союзники озвучують проблеми у власних регіонах”.

Так, каже дипломатка, союзники з півдня були зосереджені на нестабільності в цьому регіоні, а деякі скандинавські представники говорили про Арктику та Північну Атлантику.

“І тому, коли ви чуєте виступи союзників, то розумієте, у чому полягає підхід “на 360 градусів”. Іноді це може здатися просто гарним слоганом, але це не тільки гасло. Насправді це реальність того, як ми працюємо в альянсі день у день”, – сказала Сміт.

Вона усе ж зауважила, що фокус країн-членів НАТО зосереджений на Росії – “щоб бути готовими стримувати, запобігати та реагувати на різні гібридні атаки, які росіяни використовують на регулярній основі”, у тому числі на території країн НАТО.

Різноманіття думок, висловлених лідерами на саміті, каже Сміт, “резонує з тим, яке географічне розмаїття та широку територію ми охоплюємо”.

Крім того, з її слів, один з лідерів наголосив на необхідності розмов про важливість альянсу всередині нього та про “важливість донесення до власної громадськості інформації про його цінність і користь” на противагу наративам, які активно поширює Росія.

“Вони намагаються посіяти розкол у наших суспільствах. Отже, ми почули вчора, як лідери говорили про важливість протидії цим контрнаративам, і я думаю, що ми почуємо більше від лідерів на цю тему, зокрема щодо дезінформації”, – сказала Сміт.

Your browser doesn’t support HTML5

Міністр закордонних справ Норвегії - про удари по території РФ, статтю 5 та допомогу Україні. Відео