На Заході побоюються значного просування Росії та захоплення Харкова або намагання Кремля знищити місто

Наслідки російських авіаударів у селі Липці Харківської області, 10 квітня 2024 року. REUTERS/Volodymyr Pavlov

Росія може здійснити спробу захопити Харків у результаті “значного просування” на фронті, зокрема через нові удари по критичній інфраструктурі.

Про це повідомляє британський канал Sky News, посилаючись на джерела серед західних та українських посадовців. Видання інформує, що мешканцям Києва наполегливо радять скорочувати споживання енергії щовечора до кінця 2024 року.

Агентство Bloomberg застерігає, що українська оборона може перебувати “під загрозою краху”, а взаємні атаки енергетичні активи України та Росії з метою “завдати удару по економіці ворога” приносять “побічні збитки”, що проявляється на світових ринках.

Україна стикається з нестачею як живої сили, так і боєприпасів, нагадує Sky News та вказує, що саме Харків як друге за величиною місто України “може бути однією із можливих цілей для нового російського нападу”.

У статті видання наводять і заяви президента Росії Володимира Путіна, який розповідає про наміри створення “буферної зони” на кордоні з Україною, щоб “стримати напади на Росію”.

Протягом останніх місяців Харків зазнав інтенсивного бомбардування з боку Росії, потрапляючи під вогонь балістичних ракет С-300, авіабомб та дронів.

Як повідомляв Голос Америки, Росія застосовує агресивну тактику повторних ударів, що засуджено світовим співтовариством.

Дивіться також: "Прийом екстремістів". Росія повторними ударами вбила рятувальників у Харкові, які витягали з-під завалів чоловіка, повідомляє ДСНС

Sky News також нагадує західній аудиторії, що саме на Харківщині російські війська зазнали нищівної невдачі після вторгнення у 2022 році.

Андрій Загороднюк, колишній міністр оборони України, заявив британським журналістам, що “є велика ймовірність, що нічого з цього у них не вийде”, аналізуючи шанси росіян на захоплення Харкова. Тому що для цього їм довелося б оточити місто і встановити перевагу в повітрі, цитує видання.

Натомість, на Заході є побоювання, що Росія, не захопивши Харків, може спробувати знищити місто, як це було зроблено з Алеппо.

Так, видання The Economist припускає, що "Кремль хоче зробити друге місто України непридатним для життя".

Нещодавно про це писала і американська журналістка Енн Епплбаум, яка вважає, що Росія вживає свою стару і перевірену тактику зі знищення міст.

Як повідомляв Голос Америки, Епплбаум заявила:

“Росіяни намагаються зробити з Харковом те, що зробили з Грозним, Алеппо, Маріуполем”.

Раніше французьке видання Le Monde інформувало, що сирійці висловили солідарність з українським народом, який так само став жертвою жорстокості російської армії.

"Той факт, що сирійці та українці стикаються з одним і тим же вбивцею, російською армією, яка використовує ту саму стратегію, є додатковою мотивацією", — цитувало видання лікаря Мохамеда Галеба Тіннарі із Сирії, котрий доставляє до України медичну допомогу.

Дивіться також: Німеччина пообіцяла додаткову установку Patriot "у зв'язку зі збільшенням російських авіаударів по Україні"

Президент України Володимир Зеленський днями відвідав Харківську область, яка щодня зазнає обстрілів з боку російських військових, де говорив про організацію нової схеми захисту Харкова з повітря із залученням додаткових засобів ППО.

Зеленський проінспектував зведення оборонних споруд та укріплень поблизу кордону з Росією, інформує Радіо Свобода.

Тим часом агенція Reuters наголошує: дефіцит засобів протиповітряної оборони України робить Харків більш уразливим до російських бомб.

Жодне велике місто України не постраждало сильніше, ніж Харків, наголошує агенція. Через близкість до кордону російські ракети можуть досягти своєї мети тут менше, ніж за хвилину.

Your browser doesn’t support HTML5

Час-Time. Росія планує наступ на Харків до кінця року