Білоруські силовики розганяють протестувальників, які підійшли до "Палацу незалежності в Мінську", світлошумовими гранатами. Про це повідомляє білоруська служба "Радіо Свобода".
За даними журналістів, вибухи чути одразу в кількох місцях на вулиці Орловській в білорській столиці. Міліція виставила кордон біля будівлі Центрального районного управління внутрішніх справ. Коли протестувальники спробували його обійти, їх закидали світлошумовими гранатами.
Видання «Наша Нива» з місця подій повідомляє про одного потерпілого, якому осколками гранати пошкодило ногу. Йому допомогли вийти з небезпечної зони.
Також потужні вибухи та яскраві спалахи помітили біля Республіканського науково-практичного центру «Мати та дитина». Люди розбігаються по сусідніх подвір’ях, їх переслідують силовики.
Свідки повідомляють, що невідомі в балаклавах з мікроавтобуса кинули невідомий снаряд в колону людей. Він не вибухнув, а лише задимівся.
Крім того, кореспондент російської «Нової газети» зафіксував використання гумових куль і щонайменше одного постраждалого внаслідок пострілів.
Поліція Мінська підтвердила використання світлошумових гранат, заявивши, що спеціальні засоби використовувалися для «припинення незаконних дій» протестуючих.
За даними правозахисників центру "Весна", у Білорусі в суботу заарештували щонайменше 97 протестувальників, серед них є журналісти.
25 жовтня, на 78-й день протесту, в столиці Білорусі Мінську та інших містах країни, люди вийшли на вулиці на підтримку так званого «народного ультиматуму».
13 жовтня Світлана Тихановська заявила, що учасники акцій протесту оголошують Олександрові Лукашенку «народний ультиматум»: до 25 жовтня він повинен піти у відставку.
Тихановська вказала, що якщо до 25 жовтня вимоги не будуть виконані, то «вся країна мирно вийде на вулиці», а 26 жовтня буде розпочато національний страйк всіх підприємств, блокування всіх доріг, обвал продажів у державних магазинах.
Посольство США у Білорусі закликало американців в цій країні за можливості виїхати, уникати масових зібрань і запастися товарами першої необхідності щонайменше на три дні.
Дивіться також: У США схвалили перший препарат для лікування COVID-19
Your browser doesn’t support HTML5