У Грузії відбувається те саме, що відбувалось в Україні 10 років тому, каже командир “Грузинського легіону”

За словами командира “Грузинського легіону”, головна битва з Росією сьогодні в Україні, а коли Росія зазнає поразки в Україні – Кремль відступить і в Грузії. Фото: командир “Грузинського легіону” Мамука Мамулашвілі, AP

Протести в Грузії проти законопроєкту про так званих “іноземних агентів” нагадують події 10-річної давнини в Україні, – наголошує командир “Грузинського легіону” Мамука Мамулашвілі, який воює на боці ЗСУ.

Разом із сестрою – колишньою парламентаркою в Грузії та засновницею громадянської платформи "Гамзірі" Ноною Мамулашвілі він взяв участь у дискусії Гудзонівського інституту. За словами командира “Грузинського легіону”, головна битва з Росією сьогодні в Україні, а коли Росія зазнає поразки в Україні, Кремль відступить і в Грузії.

Головна битва – в Україні

Весь “Грузинський легіон” підтримує грузинське суспільство та грузинську молодь на протестах в Грузії – говорить командир легіону. Але зараз головна битва проти російського впливу – в Україні.

“Головна битва проти справжньої сили – в Україні. Ми хочемо бути там [в Грузії], але мусимо продовжити нашу боротьбу. Коли зло буде переможене в Україні, воно відступить і в Грузії. В Грузії відбувається те саме, що відбувалось в Україні 10 років тому, коли все почалось, почалась російська окупація”, – говорить Мамука Мамулашвілі.

Коли зло буде переможене в Україні, воно відступить і в Грузії. В Грузії відбувається те саме, що відбувалось в Україні 10 років тому, коли все почалось, почалась російська окупація
Мамука Мамулашвілі

За словами Мамуки Мамулашвілі, ідея створення “Грузинського легіону” з’явилась у нього під час подій Майдану в Україні, коли поліція била протестувальників.

Добровольчий батальйон "Грузинський легіон" було створено у 2014 році після початку російської війни проти України. З лютого 2016 року "Грузинський легіон" став частиною ЗСУ.

Сьогодні у складі “Грузинського легіону” понад 1300 військових. “Грузини не здадуться поки не завершать [не переможуть, – ред] Росію в Україні. Грузинський легіон – об’єднання, яке зробить все можливе, щоб розділити Росію на шматки”, – говорить Мамука Мамулашвілі.

“Російський законопроєкт”

Нона Мамулашвілі під час дискусії Гудзонівського інституту назвала законопроєкт грузинської владної партії про “іноземних агентів” таким, що “походить з Росії”.

“Те, що відбувається сьогодні – грузинський уряд проводить конституційний переворот проти власного населення”, – говорить вона.

Парламент Грузії схвалив цього тижня у другому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу".

На фоні цього в країні відбуваються масові протести, поліція застосовує проти мітингувальників водомети та непропорційну силу, а також проводить масові обшуки та арешти.

Законопроєкт, якщо стане законом, вимагатиме від організацій, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися в країні як “агенти іноземного впливу”.

Дивіться також: Урядовець ЄС попередив Грузію, що законопроєкт про "іноземних агентів" загрожує її шансам на вступ до Євросоюзу

“Останні 30 років ми воюємо з російським імперіалізмом і ми продовжимо воювати. У нас немає часу бути втомленими, тому що свободу потрібно захищати. Свобода не безкоштовна і не гарантована”, – говорить Нона Мамулашвілі.

Вона наголошує, що програти у цій боротьбі – означає повернутись під російське домінування.

“Росія приносить руйнацію та корупцію”, – говорить Нона Мамулашвілі. На її думку, Путін не приховує своїх планів щодо відновлення російської імперії та, на відміну від Заходу, українці та грузини це розуміють.

“Настав час позбутись російського впливу”, – коментує скандальний законопроєкт Мамука Мамулашвілі.

Нагадаємо, як раніше повідомляв Голос Америки, ЄС та США засудили насильство проти мирних демонстрантів в Грузії, а також проти журналістів, які висвітлюють події.

У Вашингтоні також стурбовані потенційним впливом законопроєкту про "агентів іноземного впливу" на свободу слова і геополітичний курс Грузії.

Дивіться також: Брифінг.Протести в Грузії: чому люди вийшли проти "російського" закону

Your browser doesn’t support HTML5

Брифінг.Протести в Грузії: чому люди вийшли проти "російського" закону