Понад третину необхідних для відбудови коштів, майже 200 мільярдів доларів, Україна може отримати від приватного сектору, вважають у Міжнародній фінансовій корпорації (МФК). МФК, яка входить до групи Світового банку, опікується питаннями розвитку приватного сектору і втілює пакет допомоги Україні обсягом 2 мільярди доларів.
За оцінками Світового банку, щоб відбудувати і відновити Україну, потрібно 486 мільярдів доларів. Ця потреба зростає із новими обстрілами та руйнуваннями.
"В МФК ми оцінили, що понад третину цього обсягу може профінансувати приватний сектор, тобто близько двохсот мільярдів доларів", - розповів віцепрезидент Міжнародної фінансової корпорації з Європи, Латинської Америки та Карибів Альфонсо Гарсія Мора в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки.
Він додав, що для цього потрібно провести критично важливі реформи, щоб відкрити для інвестицій ті галузі, в які зараз приватним компаніям важко зайти.
Потреби України для відбудови - 486 мільярдів доларів - це надзвичайно багато, сказав Мора, адже це більш ніж вдвічі перевищує річний обсяг української економіки до вторгнення. "Таку суму абсолютно неможливо залучити від інших держав, тому приватний сектор має зіграти роль. Не лише тому, що це важливо, але і тому, що державний сектор не здатний це зробити", - додав посадовець.
Мора високо оцінив темп реформ в Україні: "Лише одна цифра - цього року Україна затвердить 230 реформ в межах програми вступу до Європейського Союзу або програм бюджетної підтримки Світового банку, МВФ та інших".
"Я не бачив такої країни світі, яка б провела стільки реформ за такий короткий час", - додав він.
Хоча компанії вже інвестують до України, велика кількість очікує на завершення війни, щоб прийти з інвестиціями. МФК інвестувала понад мільярд доларів за минулі 18 місяців в різні галузі, пов'язані з агробізнесом, високими технологіями, малими підприємствами, сказав Мора. "Є ініціативи та зацікавленість. Звичайно, інвестують більше у західній частині країни, а не на сході. Інвестиції також йдуть в основному компаніям, які вже мають майно, що може бути гарантією".
Повне інтерв'ю з віцепрезидентом Міжнародної фінансової корпорації з Європи, Латинської Америки та Карибів Альфонсо Гарсією Морою читайте тут.
Дивіться також: "Разом ми зробимо відновлення України швидким" - віцепрезидент Міжнародної фінансової корпорації