Де Ваал відзначає, що ключем для викорінення корупційних практик мають стати точкові реформи впливових державних інститутів, які стали опорою корупції.
"У найближчий час необхідні більші успіхи у боротьбі проти високопосадовців-корупціонерів, бо це могло би відіграти роль наочного прикладу", - вважає дослідник.
"Замість того, щоб намагатись виправити все і одразу, уряд України та міжнародні партнери мають зосередити увагу на реформуванні системи правосуддя, зокрема ГПУ та судів. Зміни мають початись згори. Інша важлива мета - продовження вдосконалення правил, за якими працює Рада, здійснюється фінансування партій, а також - норм пов'язаних із проведенням виборів", - пише експерт.
Якщо культурі корупції буде дозволено вижити та процвітати, це може дискредитувати проект реформування України
На думку Де Ваала, саме зміна системи правосуддя та державної влади може стати підґрунтям для того, щоб громадськість повірила у рівність усіх перед законом.
При цьому експерт попереджає, що у разі, якщо культурі корупції буде дозволено вижити та процвітати, це може дискредитувати як проект реформування України загалом та і поборників зближення з Європою.
Статтю Де Ваала опубліковано у рамках проекту "Реформування України", який підтримується Open Society Foundations.
Дивіться також: Вихід Британії з ЄС може обернутись глобальною кризою - економісти
Your browser doesn’t support HTML5