Президент Петро Порошенко використав сторінки провідної американської газети The New York Times, щоб застерегти про те, що він назвав намаганням Росії проводити повзучу анексію України, зневажаючи міжнародними правилами та загрожуючи світу.
Скільки ще треба ворожих дій, щоб слова Заходу про стурбованість перетворилися на ту тверду валюту, якою користується Кремль - на силу?
Порошенко вказує, що російський напад на українські кораблі біля Керченської протоки 25 листопада був не поодиноким випадком, а лише черговим із багатьох порушень Москвою міжнародних правил мореплавства та конкретних угод щодо Чорного та Азовського морів.
Український керівник застерігає, що останні дії Москви демонструють її бажання повернутися у часи, коли майно і землі захоплювали силою.
“Вона починає в Україні і піде на Захід настільки далеко, наскільки це дозволить демократичний світ”, - наголошує Петро Порошенко, підкреслюючи, “якщо історія нас чомусь і навчила, то це те, що задобрювання має смертельну ціну”.
Дивіться також: Чого Росія намагається домогтися ескалацією? Інтерв'ю з Куртом Волкером. Відео“Вона вкрала наші запаси енергії та рибні ресурси, завдала шкоди засобам до існування українців і заблокувала торгівлю та рух до наших портів”, - пише він у статті, вказуючи, що зупинки росіянами українських вантажних суден коштують в кожному окремому випадку близько 10 -12 тисяч доларів денно.
Російські дії названі “економічною війною у намаганні повільно задушити експортні ринки” України.
“Азовський пакет санкцій” щодо Росії був би принаймні першою відповіддю.
Описуючи інцидент 25 листопада, Порошенко нагадує, що українські військові кораблі “законно і мирно прямували з українського порту Одеси до українського порту Маріуполя…. ніколи не зазіхали на російський флот, ніколи не відкривали вогонь, хоча мали заряджену зброю, але зазнали нападу із застосуванням гарматного вогню та ракет, і були захоплені, коли поверталися додому в міжнародних водах”.
“Москва не ховалася за “зеленими чоловічками”, як вона це зробила в Криму 2014 року, чи за своїми службовцями “у відпустці”, як вони стверджувала того самого року, коли бойові дії спалахнули на сході України”, - каже він.
За словами Порошенка криза триває, бо українські моряки й судна далі перебувають в російському полоні, а через Керченську протоку не можуть вільно пройти сотні кораблів, не лише українських, які росіяни блокують.
“Росія зараз має у Чорному морі проблемну кількість військових кораблів, що означає здатність загрожувати членам НАТО: Болгарії, Румунії й Туреччині. І це може бути лише початок”, - застерігає Порошенко, вказуючи також на напруженість, створювану російськими військовими у Балтійському морі.
Дивіться також: Батько військовополоненого моряка: «Синок, ми гордимося тобою!». ВідеоПетро Порошенко схвалює рішення президента Трампа скасувати зустріч з Путіним на нещодавньому міжнародному саміті в Аргентині на знак протесту проти російського захоплення українських суден і моряків; а також називає реальною підтримку Білого дому й Конгресу США у вигляді зброї для України та санкцій стосовно Росії.
“Разом партнери по обидва боки Атлантики можуть і далі збільшувати для Росії ціну її загроз нашій колективній безпеці. В умовах окупації Криму й Донбасу наше спільне завдання в тому, щоб не дозволити Росії поширити агресію на Азовське море. І “Азовський пакет санкцій” щодо Росії був би принаймні першою відповіддю. Поки Захід говорить, пан Путін діє. Пора реагувати”, - завершує статтю президент Порошенко.
Дивіться також: Емоційна прощальна промова Джорджа Буша молодшого із батьком
Your browser doesn’t support HTML5