Впливовий американський сенатор, голова Комітету з питань збройних сил Джон Маккейн порадив новообраному президенту США Дональду Трампу ставитися до Володимира Путіна - з позиції сили.
Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу CBS, коментуючи реакцію Трампа на звіт ЦРУ про спроби Росії вплинути на президентські вибори в США.
«Володимир Путін - бандит, вбивця і агент КДБ. Давайте називати Володимира Путіна тим, ким він є. Чи означає це, що ви не повинні мати справу з ним або говорити з ним? Звичайно, що ви говоритимете з ним. Але ви маєте робити це так, як проводив свою політику Рональд Рейґан, тобто - з позиції сили.
Маккейн заявив, що він стурбований тим, що Трамп назвав «смішним» звіт розвідувальних управлінь США щодо втручання Кремля у вибори.
Відповідаючи на запитання журналіста Fox News про висновки розвідки США, Дональд Трамп сказав, що не вірить в те, що Росія допомагала йому виграти вибори.
«Я вважаю, що це смішно. Я вважаю, що це просто ще одне виправдання. Я не вірю в нього. Я не знаю, чому. І я думаю, що це просто… вони говорять про різні речі, кожного тижня – нове виправдання. Ми мали широкомасштабну визначальну перемогу в Електоральному коледжі».
На запитання журналіста «Чи ви вважаєте, що ЦРУ намагається спростувати результати [виборів]?», новообраний президент відповів:
«Якщо ви подивитись на історію, на те, що вони говорили, є велике спантеличення, ніхто насправді не знає. Хакерські зломи є дуже цікавими: коли вони атакують, і ви не впіймали їх під час дії, ви не впіймаєте їх. Вони не мають поняття, чи це Росія, чи Китай, чи ще хтось – це міг би бути хтось, хто сидить на ліжку в якомусь місці».
Проте Джон Маккейн наголосив, що Путіна не можна недооцінювати, а щодо реакції Трампа сенатор сказав, що вона його непокоїть.
«Я не знаю, що робити з цим, тому що зрозуміло, що Росія втрутилася. Незалежно від того, чи вони втрутилися у тій мірі, щоб вплинути на обрання певного кандидата, я думаю, що це предмет дослідження, - зазначив Маккейн.
В ході інтерв’ю CBS Джон Маккейн повідомив про намір створити комісію на двопартійній основі зі складу сенаторів з комітетів розвідки, закордонних справ і питань збройних сил для подальшого вивчення масштабу впливу і намірів Росії.
Дивіться також: Чи втручалася Росія у президентські вибори в США?