Верховна Рада України проголосувала за зміни до Кодексу законів про працю щодо запобігання і протидії дискримінації. За відповідні зміни депутати віддали 234 голоси.
Це відбулося після перерви, без обговорення і після низки невдалих голосувань. Жодного голосу не віддав «Опозиційний блок», лише один – Радикальна партія Олега Ляшка.
«Забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, ґендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, участі у страйку. Мова йде про те, що якщо людина працює, ми не маємо права її дискримінувати. Основними цінностями будь-якої держави є людина і її права», – зачитав правку законопроекту №3442 спікер парламенту Володимир Гройсман.
При цьому він зазначив, що депутати виступають за сімейні цінності і ніколи не підтримають одностатеві шлюби.
Тим часом, будівлю парламенту пікетують активісти, які закликають депутатів ухвалити всі закони, необхідні для безвізового режиму з Євросоюзом. Серед гасел мітингувальників: «Треба тиснути», «Час майже вийшов. Тисни». Деякі учасники акції також мають із собою символіку ЛГБТ-спільноти.
10 листопада Верховна Рада не змогла внести антидискримінаційну норму до чинного Кодексу законів про працю України. Для ухвалення законопроекту № 3442 не вистачило голосів, за ухвалення за основу і в цілому проголосували 207 депутатів.
Ухвалення антидискримінаційної норми входить до пакета законопроектів з так званого «безвізового пакету», необхідних для лібералізації візового режиму України з Європейським союзом.
Your browser doesn’t support HTML5