За останній 2015 рік в Україні кількість переміщених осіб зросла майже на 50 відсотків порівняно з попереднім роком. Про це йдеться в оприлюдненому звіті Норвезької ради у справах біженців.
Згідно з даними організації, Україна також увійшла у п’ятірку країн, де від страху перед насиллям люди змушені покидати свої оселі й шукати кращого життя на нових територіях. Так, найгірша ситуація з біженцями за останній рік спостерігалася в Ємені, Сирії та Іраку, які відповідно розділили три перші місця списку. Одразу після них іде Україна, а замикає п’ятірку Нігерія.
«Зараз коли триває другий рік конфлікту, що вибухнув у Східній Україні, він продовжує призводити до високої смертності, страждань та масового переміщення осіб із місць їхнього постійного проживання, – оцінюють ситуацію у Норвезькій раді. – Нестабільність між українськими урядовими силами та про-російськими сепаратистами утримується на лінії зіткнень, попри підписані в лютому 2015 року другі Мінські домовленості».
У звіті також констатується, що відновлення режиму припинення вогню у вересні минулого року зробило можливим початок навчального року у вересні. Також спостерігалося значне зменшення зіткнень та обстрілів, що принесло часткове полегшення людям, які впродовж довгого часу жили у страху перед насиллям.
«Утім, позитивні політичні й безпекові зміни покращили ситуацію не достатньо сильно, щоби переконати людей, що у своїх домівках вони можуть залишатися в безпеці. В Україні було більш, ніж 942 тисячі нових випадків переміщення осіб за останній рік. Це майже на 50 відсотків більше, ніж у 2014 році», – резюмують автори звіту.
Загалом, за останній 2015 рік у світі цифра внутрішньо переміщених осіб склала 27,8 мільйонів людей. У Норвезькій раді в справах біженців кажуть, що через війни, насилля та стихійні лиха долю безхатченків довелося прийняти рекордній кількості чоловіків, а також жінкам і дітям.
Дивіться також: У цьому румунському селі задоволені вступом до НАТО
Your browser doesn’t support HTML5