Проєкт "Республіканці за Україну" запустив нову кампанію на підтримку допомоги Києву. Повідомлення містить заклик до республіканців у Палаті представників Конгресу США підписати петицію для винесення на голосування сенатського законопроєкту про фінансування допомоги Києву в обхід рішення спікера-республіканця Майка Джонсона.
У хвилинному відеоролику виборці-республіканці пояснюють своїм представникам-республіканцям у Конгресі, чому їхня партія повинна підтримувати Україну.
"Ви не консерватор, якщо не відстоюєте демократію", - каже у відео один з виборців. "5% від американського оборонного бюджету іде на те, щоб боротись із найбільшим супротивником Америки - Росією. Я знаю, що ми хочемо владнати ситуацію на кордоні, але я вірю, що ми можемо робити це в той самий час", - говорить інший. "Одна річ, у чому росіяни вправні, це їхня пропаганда. Вони використовують політичне розділення у нашій країні, щоб змусити людей вірити в брехню", - сказав ще один виборець.
"Наша кампанія має на меті зміцнити підтримку України серед республіканців Палати представників, представивши їм надійних посланців — справжніх виборців-республіканців — які заохочують обраних ними лідерів робити все можливе для захисту американських цінностей та інтересів", - йдеться на сайті проєкту.
Ганнер Рамер, речник кампанії "Республіканці за Україну", заявив: "Кожен день, коли Конгрес зволікає, гине все більше українських військових і мирних жителів, і тим слабшою виглядає Америка".
Раніше Голос Америки повідомляв, що Джонсон сказав однопартійцям, що конгресмени можуть готувати власний законопроєкт про допомогу Україні.
Документ може значно відрізнятись від уже ухваленого у Сенаті проєкту на 95 мільярдів, 60 з яких передбачено Україні, а решта - іншим союзникам США, зокрема Ізраїлю та Індо-Тихоокеанського регіону. Натомість у проєкті Палати представників допомога Україні може бути надана у форматі позики або ленд-лізу.
Ідею надсилання допомоги Україні у формі позики вперше озвучив колишній президент Дональд Трамп, який найімовірніше стане кандидатом від республіканців на виборах президента у листопаді 2024 року.
Дивіться також: Сайти-двійники, що зникають. В Атлантичній раді вказують на нові методи російської кампанії з дезінформації