До саміту "Групи 20", запланованого на 13-16 листопада на індонезійському острові Балі, залишились лічені дні, але чи візьмуть в ньому участь президент України Володимир Зеленський та російський президент Путін поки невідомо.
Зеленський заявив, що не братиме участі в саміті "Групи 20" в Індонезії, якщо там буде президент Росії Володимир Путін.
"Позиція моя особисто і позиція України була в тому, що якщо лідер Російської Федерації буде брати участь у саміті, Україна - не буде", - сказав він у четвер у Києві на прес-конференції.
Заява прозвучала після розмови Зеленського з президентом Індонезії Джоком Відодо, який організовує саміт.
Під час розмови лідери обговорили важливість продовження дії Зернової ініціативи, приділили також увагу підготовці до саміту G2, написав Зеленський в твіттері.
Індонезія, яка організовує саміт, запросила Україну до участі. Раніше за те, щоб Зеленський отримав таке запрошення, якщо на саміт буде запрошено Путіна, висловлювались політики на Заході.
В серпні, за повідомленнями ЗМІ, в Білому домі заявляли, що президент Байден не вважає, що Путін повинен бути присутній на форумі G20, оскільки він веде війну в Україні. Якщо ж Путін таки приїде, тоді - цитує Bloomberg думку Білого дому - Зеленський також повинен отримати можливість бути присутнім.
Путін не вирішив, чи візьме участь в саміті, повідомила міністерка закордонних справ Індонезії Ретно Марсуді в інтерв'ю Reuters в четвер. Вона припустила, що рішення Путіна буде відомо в останній момент, і зазначила, що розбіжності стосовно України ускладнили підготовку.
Участь у саміті підтвердили 17 лідерів, заявила Марсуді. Серед тих, хто підтвердив участь - президент США Джо Байден, нещодавно призначені на свої посади прем'єр-міністри Великої Британії Ріші Сунак та Італії Джорджіа Мелоні.
Серед питань, які планує обговорити Байден під час саміту, - економічна співпраця країн G20, які представляють 80% світового ВВП.
"Він [Байден] працюватиме з партнерами в G20, щоб відповісти на основні виклики, такі як зміна клімату, вплив на світ путінської війни в Україні, включаючи енергоресурси, продовольчу безпеку та доступність, а також інші пріоритети, важливі для світового економічного відновлення", - заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр в минулу п'ятницю.
Президент Індонезії Джоко Відодо влітку відвідував як Київ, так і Москву. Україна закликала Відодо усунути Росію з "Групи 20", однак Відодо зазначив, що Індонезія не вирішує питання членства.
В статті використано матеріали Reuters.
Дивіться також: "Поки Росія створює міжнародні кризи, Україна продовжує героїчно звільняти свою територію" - США в ОБСЄ