Рівень громадянських свобод в Україні в 2019 році виріс на два пункти, - такі дані нового звіту міжнародної правозахисної організації Freedom House. Зараз Україна має 62 пунктів зі 100, і належить до “частково вільних країн”.
Серед ключових подій і тенденцій, які вплинули на формування рейтингу, Freedom House називає чесні президентські й парламентські й вибори, перехід влади до Володимира Зеленського, роботу уряду Гончарука над впровадженням реформ та запуск Антикорупційного суду.
Водночас організація звертає увагу на те, що в Україні продовжується переслідування активістів і журналістів, а також залишається дискримінація етнічних та сексуальних меншин. Крім цього, Freedom House вважає, що в Україні є проблеми з боротьбою проти корупції та незалежністю судів.
“Після свого призначення, новий уряд (Гочарука, - ред.) почав працювати над впровадженням довгоочікуваних реформ, в тому числі змін до виборчої системи. Робота продовжується над законом, який нарешті дозволить продавати сільськогосподарські землі. Водночас, корупція залишається серйозною проблемою, і є мало політичної волі, щоб з нею боротись - попри сильний тиск громадянського суспільства”, - йдеться в звіті.
Водночас Freedom House окремо оцінювала ситуацію на окупованих територіях України і зазначає, що в Криму та на Донбасі є серйозні порушення прав людини. Зокрема йдеться про переслідування кримських татар, захоплення єдиної церкви ПЦУ в Криму, а також про видачу російських паспортів мешканцям тимчасово окупованих територій. Відтак Крим набрав у рейтингу 8 пунктів зі 100, а окуповані зони Донбасу - 5 пунктів.
Щодо сусідніх країн, Білорусь і Росія мають 19 і 20 пунктів відповідно і вважаються “невільними країнами”, Молдова та Угорщина набрали 60 і 70 балів та входять до “частково вільних”, Румунія, Польща і Словаччина отримали 83, 84 та 88 пунктів відноситься до “вільних країн”.
Freedom House - міжнародна правозахисна організація, що фінансується урядом США. Її звіт формується щороку на основі оцінки дотримання громадянських прав і свобод, які вказані в “Декларації про права людини” ООН.
Дивіться також: Оновлення: як у США намагаються захистити себе від коронавірусу. Відео
Your browser doesn’t support HTML5