Група семи не готова до рішення про передачу Україні російських активів, пише Reuters

Ілюстративне фото. Представники української громади в Мілані із закликом до економічної відповідальності Росії за скоєні воєнні злочини, Італія, 23 березня 2024. AP Photo/Luca Bruno

Рішення щодо заморожених російських активів, яке очікувалося від зустрічі Групи семи наступного тижня, очевидно не буде прийняте під час заходу. Про це з посиланням на представника німецького уряду інформує Reuters.

Країни G7 та Європейський Союз розглядають, як використати прибутки, отримані від російських активів, знерухомлених на Заході. Низка союзників висловилися за те, щоб завдяки цим коштам забезпечити фінансування допомоги Києву до 2025 року.

Дивіться також: ЄС розглянe план надати Україні $50 млрд кредиту, якщо його схвалить G7. Йдеться про використання заморожених російських активів

Як повідомляв Голос Америки, наприкінці травня міністерка фінансів Канади Христя Фріланд заявляла, що оптимістично налаштована на досягнення угоди "сімки" про те, як найкраще використовувати заморожені російські активи для допомоги у відбудові України.

Міністерка фінансів США Дженет Єллен вітала рішення ЄС використати на користь України доходи від заморожених державних російських активів, але закликала працювати над розробкою амбітніших варіантів, щоб представити їх на саміті Групи семи 13-14 червня в Італії.

За словами Єллен, заморожені союзниками російські активи загальною сумою майже 300 мільярдів доларів можуть дозволити Україні отримати позику до 50 мільярдів доларів.

Паскаль Донох’ю, міністр державних витрат і реформ Ірландії, який головує на засіданнях міністрів фінансів єврозони, заявив цього тижня після відеоконференції міністрів ЄС, що існує "непохитна підтримка, щоб допомогти Україні задовольнити свої потреби у фінансуванні".

Під час 50-го саміту країн Групи семи, як повідомлялося раніше, президент США Джо Байден планує зустрітися із президентом України Володимиром Зеленським, одразу через кілька днів після їхньої зустрічі у Франції.

Саміт G7 стикається з найнагальнішими викликами сьогодення, нагадують організатори, серед яких не лише захист демократичних цінностей, але й економічні, кліматичні питання та проблеми захисту довкілля.

Цього разу представники Групи семи зустрічаються в місті Фазано в Апулії, Італія. Це 50-й за рахунком саміт зустрів лідерів. Організатори наголошують, що Апулія історично відігравала роль мосту між Сходом і Заходом світу та протягом століть "приймала різні народи, культури та релігії, які залишили багату спадщину".

На попередню зустріч міністрів закордонних справ Групи семи, що тривала також в Італії на курорті Капрі, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг були запрошені як гості.

Дивіться також: "Не робити додаткових кроків - не варіант" - Єллен закликала G7 діяти, щоб Україна отримала до $50 млрд позики з використанням активів РФ