У суботу російські офіційні особи пригрозили Заходу неконтрольованою ескалацією війни, а Україні — знищенням Києва, поки західні лідери обговорювали, чи дозволити Україні використовувати свою зброю для ударів углиб російської території, повідомляє Reuters.
Президент України Володимир Зеленський заявив пізно в п'ятницю, що його план досягнення перемоги залежить від рішення Вашингтона, чітко посилаючись на дозвіл на дальні удари, якого Київ давно домагався від союзників по НАТО.
Голова офісу президента Андрій Єрмак заявив у суботу в месенджері Telegram, що "потрібні рішучі рішення."
"Терор можна зупинити, знищивши військові об’єкти, звідки він походить", – написав Єрмак.
Київ заявив, що такі удари є критично важливими для його зусиль обмежити здатність Москви атакувати Україну, але союзники поки що неохоче дозволяли їх, посилаючись на побоювання, що Москва сприйме їх як ескалацію, і сумніваючись у їхній ефективності.
Хоча жодного офіційного рішення з цього приводу наразі не було оголошено союзниками, заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков стверджував, що воно вже було прийнято та повідомлено Києву, і що Москва повинна буде відповісти власними діями.
"Рішення прийнято, карт-бланш і всі поблажки надані (Києву), тому ми готові до всього", – цитує Рябкова агентство РІА.
«І ми відреагуємо так, що це буде некрасиво».
Колишній президент Росії Дмитро Медведєв, який зараз є заступником голови Ради безпеки країни, заявив, що Захід випробовує терпіння Росії, але воно не безмежне.
Медведєв заявив, що вторгнення України в російську Курську область, яке Зеленський назвав успішною операцією, що уповільнює просування Росії, вже дало Росії формальні підстави використовувати свій ядерний арсенал.
Він сказав, що Москва може або вдатися до ядерної зброї, або використати якусь свою неядерну, але все ще смертоносну нову зброю для широкомасштабної атаки.
«І все. Гігантська, сіра, розплавлена пляма замість «матері міст руських», — написав він у месенджері Telegram, маючи на увазі Київ.
Тим часом Єрмак заявив про президента Росії Володимира Путіна: «Гучні погрози режиму Путіна свідчать лише про його страх, що терору може прийти кінець».
Дивіться також: Столтенберґ: НАТО могло краще озброїти Україну, щоб запобігти нападу Росії