Головнокомандувач ЗС України, начальник Генерального штабу Віктор Муженко стверджує, що Росія, всупереч обіцянкам, після військових навчань у Білорусі залишила там свої війська.
Як заявив він в інтерв’ю інформагентству Reuters, яке він дав на борту військового літака ввечері 28 вересня, Росія вивела з Білорусі лише кілька частин і, крім того, збрехала про те, скільки її військових було введено туди.
За словами Муженка, недавні спільні російсько-білоруські навчання були наступального характеру, і після їхнього закінчення напруженість не зменшилася, а тільки збільшується.
«У нас є інформація про те, що вони вивели тільки кілька підрозділів із заявлених 12 з половиною тисяч військовослужбовців, із яких 3 тисячі мали бути російські – але насправді їх там було значно більше», – заявив Муженко.
Він додав, що Росія вивела, в першу чергу з метою демонстрації виведення, авіаційні частини, які повернулися на свої летовища, звідки їм на подолання відстані у 300–400 кілометрів потрібно зовсім мало часу.
Інформагентство Reuters додало, що на час публікації цього інтерв’ю 29 вересня Міністерство оборони Росії не надало відповіді на прохання про коментар.
У Мінську і Москві заявляли про «оборонний» характер спільних російсько-білоруських навчань «Захід-2017» і запевняли, що після їхнього закінчення всі російські військовослужбовці, які брали в них участь, залишать територію Білорусі до 30 вересня. Після завершення навчань Міністерство оборони Білорусі 29 вересня заявило, що останній залізничний ешелон із російськими учасниками навчань і їхніми озброєннями виїхав із країни 28 вересня і вже прибув до Росії.
Ці навчання відбувалися на території Білорусі і частково в Росії з 14 до 20 вересня.
55-річний Муженко, який став головнокомандувачем ЗСУ у 2014 році, заявив, що Україні не вистачає ресурсів повітряної оборони у війні на Донбасі і вона потребує протиракетних систем і систем повітряної розвідки.
Офіційний Київ сподівається на отримання від президента США Дональда Трампа летальної оборонної зброї. Муженко заявив, що переговори в цій справі завершилися.
«Ми очікуємо відповідного рішення, оскільки всі переговори закінчилися і всі івдповідні питання узгоджені щодо переліку і видів зброї. Ми очікуємо політичного рішення наших країн-партнерів», - заявив він.
Дивіться також: Як у США коментують політичне напруження, яке виникло між Україною та Угорщиною через мовне питання в новому законі про освіту
Your browser doesn’t support HTML5