В уряді США вважають, що Москва готується до наземної військової кампанії у Сирії. Про це пише кореспондент телеканалу Сі-Ен-Ен у Пентагоні Барбара Старр.
"Останні оцінки урядом США військової активності росіян у Сирії вказують, що Росія перекинула військову техінку призначену для наземних операцій та солдатів на захід країни і потенційно може використати їх для підтримки урядових сирійських сил, які планують наступ на сили, які виступають проти Асада", - пише Старр з посиланням на представників Пентагона.
Журналіст відзначає, що у США дії Росії розцінюють, як приготування до дій проти опонентів Асада, а не терористів з ІДІЛ.
"Вважається, що росіяни розміщують у Сирії військову техніку, щоб бути здатними підтримати наземний наступ сил Асада", - цитує Старр Джерело у Пентагоні.
Ряд міжнародних оглядачів поспішили висловити свої прогнози щодо наслідків можливої наземної операції Росії у Сирії.
Так, викладач Королівського коледжу у Лондоні Олександр Кларксон вважає такий сценарій близьким до божевілля.
"Внаслідок цього російські військові можуть опинитись у полоні бойовиків. Цей ризик межує з божевіллям", - твітує Кларксон.
А редактор популярного видання VOX.com Макс Фішер озвучив ключові запитання щодо можливої наземної операції Росії у Сирії.
"Росія перекидає артилерію до Сирії. Два питання з даного приводу. 1. Хто буде використовувати її, росіяни, чи сирійці? Чи буде вона розміщена на передовій, чи у тилу?", - відзначає Фішер.
Свій варіант відповіді одразу запропонувала і відомий міжнародний оглядач Юлія Йоффе.
"Залежно від того, що підстрелять. Якщо щось американське, то виявиться, що використовували артилерію сирійці"", - пише Йоффе.
Раніше Олександр Кларксон попереджав, що загибель російських військових у ході військової операції у Сирії може призвести до внутрішньої нестабільності у самій Росії.
"Відправка до Сирії більшої кількості російських солдатів наближає момент, коли російські родини почнуть питати, чому їх чоловіки та сини гинуть у Гомсі та Кардазі. Це ще більше ускладнить внутрішню кризу від якої Путін намагається втекти", - писав дослідник.
Дивіться також: Чому президент Грузії сподівається на раціональність Росії? - Інтерв'ю
Your browser doesn’t support HTML5