"Рожевим податком" називають різницю у вартості співставних, або ж ідентичних товарів для жінок і чоловіків. Продукти, націлені на жінок, зазвичай дорожчі, ніж ті, що призначені для протилежної статі.
Згідно з дослідженням, проведеним Департаментом споживчої політики штату Нью-Йорк, найпоширеніші приклади можна знайти серед товарів особистої гігієни.
У більшості найбільших роздрібних торговців жіночі бритви та картриджі для бритв коштують в середньому на 11 відсотків більше, ніж чоловічі, а різниця для шампунів і кондиціонерів сягає 48 відсотків при порівнянні, повідомляє ABC News.
Різниця виходить далеко за межі предметів особистої гігієни та споживчих товарів.
У 2014 році президент Барак Обама зауважив: «Я не знаю, чому блузка Мішель коштує більше, ніж моя сорочка», говорячи про послуги хімчистки, повідомляє The Washington Post.
Жінки платять майже вдвічі більше за хімчистку, в середньому 4,95 долара за сорочку, порівняно з середнім показником для чоловіків 2,86 долара
Окрім того, в дослідженні, опублікованому газетою, встановлено, що жінки платять майже вдвічі більше за хімчистку, в середньому 4,95 долара за сорочку, порівняно з середнім показником для чоловіків 2,86 долара.
Зараз у США не існує жодного всеосяжного федерального закону, який би явно забороняв такі розбіжності за гендерною ознакою.
У рамках законодавчої пропозиції – «Закону про скасування рожевого податку» – йдеться про повноваження для адвокатів подавати цивільні позови від імені постраждалих споживачів, передає ABC News.
Дивіться також: Міс Україна -2013 Анна Заячківська - про роботу моделлю в Нью-Йорку, весільні сукні та наслідки домашнього насилля
Your browser doesn’t support HTML5