Українські військові спільно з силами розвідки перевіряють потенційні загрози зі сторони Росії у Чорному морі, розповів Голосу Америки голова Української зернової асоціації Микола Горбачьов, Рух кораблів наразі зупинено, але в Україні сподіваються на відновлення коридору за день-два після перевірки, каже він.
Your browser doesn’t support HTML5
“Нічого такого страшного не відбувається. Вчора не дозволяли погодні умови вивести завантажені кораблі. На сьогоднішній момент розвідка має дані про певний ризик і тому, щоб не ризикувати, наші військові перевіряють ці шляхи”, – розповів Горбачьов.
Україна перебуває у війні з Росією, тому треба бути обережними, наголосив голова зернової асоціації.
За його словами, це вперше завантажені кораблі зупинилися з такої причини. “На сьогоднішній день Україна вантажить зерно як залізничним транспортом, так і автомобільним, використовує наші українські порти на Дунаї”, – додав Горбачов.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України зі свого боку заявляє: "Інформація щодо скасування або непрогнозовану зупинку тимчасового коридору для руху цивільних суден з та до портів Великої Одеси не відповідає дійсності".
За інформацією міністерства, всі встановлені ВМС ЗСУ наявні маршрути є дійсними та використовуються цивільними суднами. Водночас в умовах військової агресії Росії, "функціонування коридору відбувається з урахуванням військової обстановки та погодних умов", йдеться в повідомленні відомства.
Наразі в портах Одеса, Чорноморськ та Південний під завантаженням перебувають 23 судна. Всього коридором на вхід скористалося 51 судно. 33 судна експортувало понад 1,3 млн тонн української агропродукції та інших вантажів, -- кажуть в Мініфраструктури.
Як повідомляв Reuters, за інформацією київської консалтингової компанії Barva Invest і британської охоронної фірми Україна призупинила використання свого нового чорноморського експортного коридору для експорту зерна через можливу загрозу з боку російських військових літаків і морських мін.
Раніше британська військова розвідка вважала, що Росія навряд чи наважиться нападати на торгові судна у Чорному морі, які прямують до чи з українських портів через «ризик подальших військових втрат і жахливих політичних наслідків».
Дивіться також: "США мають допомогти виштовхнути Росію з Криму". У Конгресі дискутували про стратегію щодо Чорного моря