Сенатор від Республіканської партії, який обіймає високу посаду в сенатському Комітеті розвідки, Марко Рубіо вважає, що колишній президент США Дональд Трамп прагне забезпечити для України більше важелів у мирних перемовинах.
"Я не на боці Росії, але на жаль, реальність така, що шлях для України до закінчення цього - це врегулювання через перемовини. Я хочу, ми хочемо і, я хочу вірити, що Дональд Трамп хоче, щоб Україна мала більше важелів у цих перемовинах", - сказав Рубіо в неділю в інтерв'ю програмі NBC Meet the Press.
Рубіо визнав, що і адміністрація президента США Джо Байдена, яка представляє Демократичну партію, вказує, що зрештою "конфлікт має завершитись перемовинами".
"Ми сподіваємось, що коли прийде час, українська сторона матиме більше впливу, ніж російська", - додав Рубіо.
Рубіо ухилився від відповіді на питання про те, чи поділяє він думку кандидата у віцепрезиденти США Джей Ді Венса про те, що Україна, ймовірно, буде змушена віддати частину території. Рубіо сказав, що результати перемовин визначатимуть сторони і висловив сподівання, що буде забезпечено суверенітет України.
Рубіо закликав до більшої визначеності щодо цілей американської допомоги Україні.
"Гадаю, ми як американці в реальності інвестуємо мільярди доларів у ці зусилля і важливо інвестуючи в це говорити американському платнику податків, на що саме йдуть ці кошти. Зрештою, це не нескінченна війна. Чи не так?", - додав політик.
В тому, що Трамп підтримуватиме Україну переконаний президент України Володимир Зеленський. Він це сказав в інтерв'ю Fox News після зустрічі з колишнім президентом у п'ятницю.
"Від Дональда Трампа я отримав дуже пряму інформацію про те, що він буде на нашому боці і підтримуватиме Україну", - заявив Зеленський .
Після зустрічі з Зеленським Трамп заявив, що хоче "чесної" угоди, яка призведе до припинення війни між Росією та Україною.
Дивіться також: Трамп: "Ми хочемо чесної угоди для всіх""Я переконаний, що якщо я переможу, ми будемо мати дуже чесну і, власне, дуже швидку угоду. Президент (Зеленський) хоче, щоб це припинилося, і я впевнений президент Путін хоче, щоб це припинилося, і це добра комбінація. Тож ми будемо мати чесну угоду для всіх", – сказав Трамп, стоячи поруч з президентом Зеленським, у коментарі для телеканалу Fox News після зустрічі у Нью-Йорку.
В четвер із Зеленським зустрілась і кандидатка в президенти від Демократичної партії віцепрезидентка США Камала Гарріс.
На зустрічі, що відбулася після переговорів Зеленського з президентом Джо Байденом і невдовзі після того, як Байден оголосив про збільшення військової підтримки Україні на суму 8 мільярдів доларів, Гарріс наголосила на незмінності курсу нинішньої адміністрації.
"Моя підтримка народу України непохитна. Я пишаюся тим, що стою пліч-о-пліч з Україною. Я продовжуватиму підтримувати Україну і працюватиму над тим, щоб Україна перемогла у цій війні", – сказала віцепрезидентка США.
Гарріс заявила, що вона "забезпечить перемогу України в цій війні".
26 вересня Зеленський зустрівся із законодавцями США.
Сенатор-демократ Стені Гоєр після зустрічі із Зеленським розповів журналістам, що під час обговорення обговорювали питання, що необхідні Україні для досягнення своїх цілей.
“Я вважаю, що Сполучені Штати, НАТО і вільний світ є і повинні бути відданими Україні, цілісності її кордонів, на що, звичайно, і Росія погодилася 20 років тому, коли отримала від України ядерну зброю. Згідно з угодою, Росія має дотримуватись кордонів України. Звичайно, Росія цього не зробила і в 2014 році вкрала, порушуючи міжнародне право, Крим”, – нагадав сенатор.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем після зустрічі із Зеленським закликав президента США Джо Байдена дозволити Україні стріляти вглиб Росії західною зброєю, щоб змусити Путіна сісти за стіл переговорів.
“Президент Зеленський заявляє, що він хоче закінчити цю війну через переговори. Єдиний спосіб посадити Росію за стіл, це вдарити їх сильніше, ніж ми вдаряємо по них сьогодні", – сказав сенатор Грем журналістам після зустрічі з Зеленським.
Дивіться також: Якщо Зеленський реалізує свій план, є надія на завершення війни у 2025 – сенатор Грем після зустрічей українського президента в Конгресі