Рубіо обіцяє "просувати мир" на зустрічі з працівниками Держдепу

Державний секретар Марко Рубіо під час зустрічі зі співробітниками Державного департаменту США, у вівторок, 21 січня 2025 року, у Вашингтоні. Фото: REUTERS/Elizabeth Frantz

У свій перший день на посаді 72-го державного секретаря США Марко Рубіо зустрівся з працівниками Державного департаменту і запевнив, що "просуватиме інтереси США", виконуючи політику нового президента Дональда Трампа.

"Учора та у своїй промові, він [президент Трамп] сказав, що його головна мета глобальної політики полягає в просуванні миру, уникненні конфліктів. І жодне агентство не буде більш критичним у цьому відношенні, ніж це. Власне, це є його основоположним принципом і призначенням", – сказав Рубіо, виступаючи перед співробітниками Державного департаменту на сходах всередині будинку, 21 січня.

Він додав, що "ми докладаємо зусиль для сприяння миру в усьому світі", тому що мир є "в наших національних інтересах", бо без миру важко бути сильною нацією, яка процвітає.

Виступаючи в Білому домі після присяги президента, Рубіо також наголосив, що іншою метою зовнішньої політики США під керівництвом Трампа буде "просування миру. Звичайно, миру через силу, мир і завжди без відмови від наших цінностей".

Як писав Голос Америки, вранці 21 січня ефірі одного з телеканалів Рубіо сказав, що припинення війни в Україні є "пріоритетом нової адміністрації".

"Це буде офіційною політикою США, що війна в Україні має завершитися", – заявив Рубіо в ефірі телеканалу CBS.

Рубіо додав, що "цей конфлікт розв'язала Росія", але нині "конфлікт є в патовій ситуації", що він є "деструктивним для обох сторін", але "Україна платить найбільшу ціну".

Новий держсекретар наголосив, що адміністрація хоче "зробити все для того, щоб війна закінчилась", і не просто закінчилася, а закінчилася стійким миром, "щоб вона не почалася знову через 2-3-4 роки".

Державна дипломатична служба, яку очолив Марко Рубіо, налічує 80 тисяч працівників по всьому світу.

Виступаючи перед працівниками, Рубіо додав, що пишається тим, що очолив "найефективніший, найталановитіший, найдосвідченіший" дипломатичний корпус у світовій історії, але пообіцяв, що "будуть зміни".

Як повідомляє видання Reuters, з приходом нової адміністрації у Державному департаменті відбуваються зміни не лише на політичному рівні, які є очікуваними зі зміною керівника у Білому домі, але і на рівні середнього персоналу, що стривожило деяких співробітників та оглядачів.

За даними Reuters, починаючи з минулого тижня, помічники Трампа попросили десятки старших кадрових дипломатів у департаменті покинути свої посади, замінивши ключові бюрократичні та політичні посади посадовцями, які, на думку представників нової адміністрації, більше відповідають їхнім планам.

Рубіо, виступаючи у Держдепартаменті, запевнив, що зміни не будуть "деструктивними" чи "каральними", а такими, які потрібні для того, щоб залишатися лідерами у 21 столітті.

"Ми хочемо бути в центрі того, як ми формулюємо зовнішню політику, тому що ми матимемо найкращі ідеї будь-якого агентства, тому що ми будемо втілювати їх краще, швидше та ефективніше, ніж будь-яке інше агентство в нашому уряді", – сказав Рубіо співробітникам Держдепартаменту.

Колишній сенатор-республіканець від штату Флорида, 53-річний Рубіо є першим латиноамериканцем за походженням, який обійняв посаду головного дипломата країни.

За нього у понеділок одностайно проголосував Сенат, віддавши 99 голосів. Його називають "яструбом" щодо Китаю та непохитним прихильником Ізраїлю. Рубіо виступає за активну зовнішню політику щодо геополітичних ворогів США, включаючи, крім Китаю, Іран та Кубу.

Раніше Рубіо був членом комітетів Сенату з питань зовнішніх відносин і розвідки. Син іммігрантів з Куби, він також наполягав на жорстких заходах проти комуністичної влади цієї країни, та її союзників, особливо уряду президента Венесуели Ніколаса Мадуро.

Дивіться також: США хочуть припинити війну "у спосіб, який забезпечує безпеку України" - Рубіо